لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
جمعه ۳ ثور ۱۴۰۰ کابل ۰۴:۲۶

شریف: پاکستان صرف با از بین رفتن تروریزم میتواند ترقی کند


نواز شریف صدراعظم پاکستان می گوید، پاکستان وقتی می تواند ترقی کند که تروریزم و افراط گرایی در این کشور از بین برود.

بر اساس گزارش های تلویزیون ملی این کشور، نواز شریف در اجلاس کابینه اش که دیروز در اسلام آباد برگزار شد گفته است، تعهد حکومت اش برای تامین صلح و ثبات در پاکستان پاه بر جاست و حکومت برای نجات نسل های آینده این کشور توانایی برداشتن هر نوع گام را دارد.

گزارش ها به نقل از نواز شریف می افزایند، پاکستان یک کشور صلح دوست است و خواهان روابط نیک با کشور های همسایه می باشد.

نواز شریف صدراعظم پاکستان افزوده است که صلح و ثبات نه تنها به نفع پاکستان بلکه به نفع همه منطقه است.

منابع باخبر می گویند، اجلاس کابینه پاکستان به هدف بررسی وضعیت این کشور پس از حملات ترورسیتی اخیر که مناطق مختلف را هدف قرار دادند، برگزار گردیده بود.

منابع باخبر می گویند، در اجلاس کنونی کابینه پاکستان اکثر اشتراک کننده گان خواهان انجام عملیات نظامی علیه تحریک طالبان پاکستان که مسوولیت این حملات را بر عهده گرفته اند، گردیدند

اما گفته می شود که بشمول نواز شریف صدراعظم، چودری نثار وزیر داخله و برخی دیگر مذاکرات با طالبان پاکستانی را ترجیح دادند.

حکومت نواز شریف در حالی برای مذاکره با شورشیان تلاش دارد که گروه تحریک طالبان پاکستانی چندین حملات خونین را در ماه جاری بالای نظامیان و غیر نظامیان در مناطق مختلف پاکستان انجام دادند.

اردوی پاکستان ادعا می کند که در جواب حملات اخیر تحریک طالبان پاکستان، آنها بیش از 40 شورشی را که در آن اتباع خارجی نیز شامل اند طی حملات در وزیرستان شمالی کشتند.

فرشته نگاه، پشاور
XS
SM
MD
LG