لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
شنبه ۲۸ حمل ۱۴۰۰ کابل ۰۰:۱۱

تلاش جوانان افغان از طریق آهنگ برای تشویق مردم به انتخابات


برای اولین بار جوانان افغان می توانند که با اشترک در یک مسابقه آهنگ سازی از طریق ویب سایت، مردم را به رای دادن در انتخابات تشویق کنند.

شماری از جوانان از طریق ویب سایت سوله دات ای اف (sola.af)، مردم را به رای دادن در انتخابات سال 1393 هجری شمسی افغانستان ترغیب می کنند.

یوسف احمد شاه مسوول موزیک سازی این ویب سایت روز پنجشنبه به رادیو آزادی گفت آنها تلاش می کنند تا با برگزاری همچون برنامهء پیام صلح و برادری و مزایای اشتراک در انتخابات را به مردم، برسانند:

« سوله دات ای اف یک کانتیست است که مخصوص انتخابات می باشد و هدف آن موزیک و آهنگ سازی است تا جوانان بیایند خود را ثبت نام کنند و آهنگ بسازند، موزیک ها برای آنها آماده است فقط آنها پیام خود را از طریق موسیقی به مردم می رسانند و باید پیام آن هم تشویق مردم به اشتراک در انتخابات باشد. »

به گفته آقای احمدشاه، این ویب سایت حدود دوهفته قبل به همکاری فردی به نام تراویز بیرد که تبعه آسترالیا می باشد، ایجاد شده است.

جوانان علاقه مند افغان می توانند از سراسر جهان با ثبت نام در ویب سایت، "SOLA.AF" در این رقابت آهنگ سازی، اشتراک کنند.

به اساس معلومات مسوولان این ویب سایت، تا حالا نزدیک به سی جوان افغان موزیک های تهیه شده در ویب سایت سوله دادت ای اف را جهت آهنگ سازی به دست آورده اند.

اما سوال اینجا است که کی ها می توانند در این مسابقه اشتراک کنند، در پاسخ این سوال یوسف احمدشاه مسوول موزیک سازی در این ویب سایت گفت:

« در این مسابقه جوانان و محصلان افغان اشتراک کرده می توانند از خارج کشور هم می توانند که اشتراک کنند، ویدیو ها را اپلود کنند و هر آهنگی که ساختند و لو صوتی و یا تصویری باشد، می توانند که آنرا اپلود کنند و اشتراک نمایند و هرقدر که تعداد اشتراک کننده گان بیشترباشد خوبتر خواهد بود. »

به گفته آقای احمدشاه، علاقه مندان این برنامه آهنگ سازی که هدف آن تشویق مردم به رای دادن در انتخابات است می توانند تا سیزدهم دلو سال روان هجری شمسی ثبت نام کنند.

آقای احمد شاه همچنان می گوید که از میان این جوانان 10 تن شان برای کسب مقام اول در یک رقابت تلویزیونی از طریق یکی از تلویزیون های خصوصی در کشورهم اشتراک خواهند کرد.

او گفت که به برنده گان جوایز مختلف تا یک هزار دالر امریکایی داده خواهد شد و همچنان زمینهء ساخت یک آهنگ تصویری برای آنان فراهم می گردد.

تا حالا معلوم نیست که آیا این اقدام می تواند در بلند بردن میزان اشتراک مردم در انتخابات سال آینده افغانستان تاثیر گذار باشد یا نه؟


جمشید حبیب زاده
XS
SM
MD
LG