لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
جمعه ۳ ثور ۱۴۰۰ کابل ۰۳:۰۰

سپنتا: پاکستان میخواهد به مداخلاتش در افغانستان ادامه دهد


رنگین دادفر سپنتا مشاور رییس جمهور کرزی در امور امنیتی
داکتر رنگین دادفر سپنتا رییس شورای امنیت ملی افغانستان می گوید، این چنین اظهارات مقام های پاکستانی در رابطه به پروسه صلح افغانستان بیانگر آن است که جنگ و تامین صلح در افغانستان بدست پاکستان است.

سرتاج عزیز مشاور صدراعظم پاکستان در امور امنیتی و بین المللی به تازه گی گفته است که طالبان نمی خواهند با حامد کرزی مذاکره کنند و گمان می رود آنها پس از انتخابات در افغانستان با حکومت جدید داخل مذاکره شوند.

آقای سپنتا همچنان گفت که پاکستان قصد دارد در آینده نیز به مداخلات اش در افغانستان ادامه دهد.
-
آقای سپنتا همچنان از پاکستان خواست تا افرادی را که برضد صلح و امنیت در افغانستان فعالیت می کنند به مذاکرات صلح حاضر کند.

داکتر رنگین دادفر سپنتا همچنان پالیسی خارجی ایالات متحده امریکا را مورد انتقاد قرار داد و گفت که هم از عامل و هم از قربانی جرم حمایت می کند.
-
اشاره آقای سپنتا به حکومت های پاکستان و افغانستان بود.

رییس شورای امنیت ملی افغانستان گفت که در چنین شرایط همکاری های ستراتیژیک قدرت های بزرگ جهان با این کشور زیر سوال قرار می گیرند.

داکتر رنگین دادفر سپنتا همچنان گفت، امریکا تلاش می کند تا مشکلات موجود بر سر راه امضای توافقنامهء امنیتی و دفاعی کابل و واشنگتن را از میان بردارد.

اما وی گفت که شرایط حکومت افغانستان در خصوص امضای این توافقنامه که همانا توقف تلاشی خانه های افغان ها و آغاز عملی پروسهء صلح اند همچنان پا برجاست.


سحر لیوال
XS
SM
MD
LG