لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
شنبه ۲۸ حمل ۱۴۰۰ کابل ۱۰:۳۸

عبدالله: ما نتایج یک انتخابات شفاف را می پذیریم


اولین روز مبارزات انتخاباتی کاندیدان ریاست جمهوری با تعهدات برای آینده، انتقاد از برنامه های حکومت و تاکید بر شفافیت انتخابات و نتایج آن از سوی نامزدان ریاست جمهوری آغاز شد.

داکتر عبدالله عبدالله یکی از این نامزدان در نخستین روز مبارزات انتخاباتی که در جمع شماری از مردم در کابل صحبت می کرد روی نتایج شفاف انتخابات تاکید کرد:

« ما نتایج یک انتخابات شفاف را می پذیریم، نتایج یک انتخابات تقلب آمیز را نمی پذیریم کمیسیون های مستقل انتخابات و کمیسیون شکایات انتخاباتی شما مسوولیت بزرگ تاریخی را بر عهده دارید اگر خدا ناخواسته در وظیفه خود غفلت کنید و شفافیت را صدمه بزنید مسوولیت بسیار بزرگ را به عهده می گیرید.»

آقای عبدالله در کنار مسأله انتخابات امضای توافقنامه امنیتی و دفاعی با واشنگتن را برای حل مشکلات کنونی در کشور لازمی خوانده و بر صلح پایدار و عادلانه در کشور تاکید کرد.

وی همچنان گفت، در بخش سیاست خارجی اش با کشور های همسایه و جهان منافع ملی را یک اصل مهم می داند.

عبدالله عبدالله کاندید ریاست جمهوری انتخابات افغانستان در اوایل حکومت حامد کرزی به حیث وزیر خارجه کار کرده و در چند سال اخیر رهبری ایتلاف ملی اپوزیسیون حکومت را به عهد داشته است.

وی در انتخابات دور دوم ریاست جمهوری نیز یکی از نامزدان پیشتاز بود که پس از حامد کرزی بلند ترین آرا را در بین کاندیدان از آن خود کرد.

محمد خان معاون اول عبدالله عبدالله و محمد محقق معاون دوم وی اند.

در نشست نخستین روز مبارزات انتخاباتی داکتر عبدالله عبدالله برعلاوه انتقاد از کار کرد های حکومت، طرح های را برای بهبود وضعیت کشور مطرح و بر عملی کردن آن تعهد کرد.

هر چند در انتخابات گذشته نیز نامزدان در خصوص عملی کردن برنامه های شان تعهد کرده اند، اما مردم انتقاد می کنند که تا هنوز به خواست های شان جواب مثبت داده نشده است.

اینکه کاندیدان ریاست جمهوری پس از پیروزی در انتخابات آینده تا چه حد به تعهدات شان عمل خواهند کرد با گذشت زمان معلوم خواهد شد.
XS
SM
MD
LG