لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
شنبه ۲۸ حمل ۱۴۰۰ کابل ۰۶:۳۴

نهاد جرگه فکر و عمل حمایت اش را از اشرف غنی احمدزی اعلان کرد


علی احمد جلالی وزیر پیشین وزارت امور داخله و رییس نهاد جرگه فکر و عمل افغانستان با ستایش از پلان های کاری اشرف غنی احمدزی کاندید ریاست جمهوری، حمایت اش را از وی اعلام کرد.

در نشستی که روز چهارشنبه به همین هدف در کابل برگزار شده بود علی احمد جلالی گفت، پس از مطالعه دقیق برنامه های کاری آقای احمدزی دریافته است که این برنامه ها می تواند پیشرفت، وحدت ملی و رشد اقتصادی را در کشور تضمین نماید:

« پس از این حکومت آینده مجبور خواهد بود تا با امکانات و پول کم کارهای بزرگ را انجام بدهد و این مساله یک بار سنگین بالای شانه های حکومت آینده می باشد تا از ظرفیت ها استفاده کرده و در برابر مشکلات گام های موثر را بردارد این چیزی است که جرگه فکر و عمل در برنامه های اشرف غنی احمدزی همکاران سیاسی و مسلکی و رهبری آزمایش شده وی می بیند. »

در این مراسم شماری زیادی از طرفداران جرگهء فکر و عمل گردهم آمده بودند.

به گفتهء مسوولان در نهاد جرگهء فکر و عمل این نهاد حدود یک سال قبل به حیث یک نهاد مستقل مدنی فعالیت اش را در افغانستان آغاز کرد.

اعضای این نهاد از روشنفکران، عالمان دین، بزرگان قومی و شماری از سیاسیون تشکیل شده است.

اشرف غنی احمد زی حمایت جرگه فکر و عمل را برای پیروزی اش در انتخابات بسیار مهم عنوان کرد:

« ظرفیت اول ما چیست؟ تضاد مسجد و مکتب تضاد محراب و ارگ در آینده ما جای ندارد، عزت مادی ومعنوی علمای ما وظیفه ماست و از روحانیون ما. »

مبارزات انتخاباتی کاندیدان ریاست جمهوری از تاریخ سیزدهم دلو آغاز و تا سیزدهم حمل سال 1393 برای مدت دو ماه ادامه میابد.

برخی کارشناسان به این باور اند که ممکن ظرف چند روز آینده شماری دیگر از احزاب و حلقات حمایت خود را از کاندیدان مورد نظرشان اعلام نماید.


جاوید حسن زاده
XS
SM
MD
LG