لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
چهارشنبه ۲۵ حمل ۱۴۰۰ کابل ۰۶:۱۶

سیاف: مخالفان مسلح راه صلح را انتخاب کنند


در روز پنجم کمپاین های انتخاباتی عبدالرب رسول سیاف یکی از نامزدان ریاست جمهوری مخالفین مسلح را به صلح دعوت کرد.

این نامزد ریاست جمهوری به روز پنجشنبه در خیمه لویه جرگه در جمع شماری زیادی از مردم ضمن اعلام خط مشی خود از مخالفین مسلح چنین دعوت کرد:

« از عقب همین مایک بالای مخالفین مسلح دولت که هموطنان ماست، آنهای که هموطنان ما نیست این صدای خود را بالای آنها نمی کنم، بیائید در بین هموطنان تان زنده گی کنید بخاطر خدا بالای خود و مردم و کشورتان دل بسوزانید. »

اما وی گفت در برابر مخالفان خارجی موقف قبلی اش به گونه جدی ایستاده است.

آقای سیاف در مورد پاکستان گفت که ملت ما خواهان پیشرفت آن کشور است اما به گفته وی حاکمان پاکستان برای نابودی افغانستان تلاش می کنند.

این نامزد ریاست جمهوری گفت در صورت برنده شدن روابط اش را با کشورهای همسایه بخصوص کشورهای اسلامی به گونه بهتر گسترش خواهد داد زیرا به گفته این نامزد ریاست جمهوری افغانستان نسبت به هر کشور دیگر به روابط خوب با جهان نیاز دارد.

اما باشنده گان شهر کابل نسبت به اظهارات نامزدان ریاست جمهوری بخصوص عبدالرب رسول سیاف نظریات مختلف دارند.

عبدالرب رسول سیاف در دور دوم ولسی جرگه به حیث نماینده مردم انتخاب گردید و در انتخابات گذشته ریاست جمهوری یکی از حمایت کننده گان حامد کرزی بود.

این در حالیست که وزیر امور داخله افغانستان به روز پنجشنبه در دیدار با مسوولان امنیتی فعالیت پولیس را در تامین امنیت کمپاین ها و نامزدان ریاست جمهوری مورد ستایش قرار داد.

وی گفت که پولیس ملی بخاطر تامین امنیت کمپاین های انتخاباتی و نامزدان ریاست جمهوری در حالت آماده باش قرار دارد.


جاوید حسن زاده
XS
SM
MD
LG