لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
شنبه ۲۸ حمل ۱۴۰۰ کابل ۰۷:۰۰

تطبیق پالیسی ملی افغانستان برای بیجا شده گان داخلی آغاز می شود


سازمان عفو بین المللی یا امنیستی انترنشل با نشر اعلامیهء نگرانی اش را در مورد بیجاشده گان داخلی در افغانستان ابراز داشته است.

بر اساس این اعلامیه، پالیسی جدید ملی افغانستان برای کمک به بیش از 600 هزار بیجا شدهء داخلی که اکثر آنها در حالت رقتبار به سر می برند، از اهمیت خاص برخوردار بوده و یک تحول عمده است ولی این تحول فقط با ادامه حمایت سیاسی و مالی موفق خواهد شد.

انتظار می رود حکومت افغانستان امروز سه شنبه پالیسی ملی اش را به هدف مهیا سازی نیاز های بشری بیجا شده گان داخلی آغاز کند که بیش از 100 هزار تن این بیجا شده گان تنها از اثر جنگ های سال 2013 بیجا شده اند.

حوریه مصدق یک کارمند امنیستی انترنشل می گوید از دیر به اینسو انتظار ایجاد چنین یک پالیسی ملی برای کمک به بیجا شده گان داخلی را داشتند.

امنیستی انترنشنل ابراز امیدواری کرده است که ادامه حمایت مالی و سیاسی ازین پالیسی ملی برای حمایت از بیجا شده گان داخلی خیلی ضروری می باشد و امیدوار است این تصامیم فقط روی کاغذ باقی نمانده و عملی شوند.

این پالیسی ملی برای کمک به بیجا شده گان داخلی را، وزارت مهاجرین و عودت گننده گان افغانستان در همکاری با ملل متحد تهیه کرده است.

این پالیسی شامل اقداماتی است که می توانند زنده گی افغان های بیجا شده مخصوصاً زنان، اطفال و کهن سالان را به شکل قابل ملاحظهء بهبود بخشند.
XS
SM
MD
LG