لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
سه شنبه ۲۴ حمل ۱۴۰۰ کابل ۰۶:۴۷

در نتیجه حمله بالای یک سینما در پشاور، 13 تن کشته شدند


تیراندازی و انفجار در داخل یک سینما واقع در شهر پشاور سیزده کشته و بیست و سه زخمی بجا گذاشت.

این حادثه بعد از ظهر روز سه شنبه در منطقه پر ازدحام باچا خان چوک رخ داد.

مقام های امنیتی شهر پشاور می گویند، در هنگام وقوع این رویداد نزدیک به صد تن در سینمای که نامش ( شمع) است مصروف تماشای فلم بودند.

اعجاز خان یکی از افسران بلند رتبه پولیس شهر پشاور می گوید، نخست افراد ناشناس در سالون که مردم به تماشای فلم نشسته بودند داخل شده و تیر اندازی کرده اند و سپس سه بمب دستی را نیز پرتاب نموده اند:

« امروز بالای سینمای شمع در حالی حمله صورت گرفت که در حدود صد تن در آنجا برای تماشای فلم جمع شده بودند. حمله کننده ها نخست تیر اندازی و بعداً سه بمب دستی را پرتاب کرده اند.»

اعجاز خان می افزاید، بیشتر تماشاچیان فلم که در هنگام وقوع این رویداد در سینما شمع موجود بودند از مناطق دور دست برای تفریح به پشاور آمده بودند.

مجروحین این رویداد را که 23 تن اند به شفاخانه مرکزی یا لیدی ریدنگ شهر پشاور منتقل کرده اند.

سینما شمع یکی از سینما های مشهور شهر پشاور است که از بیست سال به اینسو روزانه سه فلم پشتو را به نمایش می گذارد.

ده روز قبل نیز یک سینمای دیگر بنام پیکچر هاوس در شهر پشاور هدف بمب های دستی قرار گرفت که در آن پنج تن کشته و سی و یک تن دیگر زخم برداشتند.

مقام های امنیتی می گویند، بر اساس اطلاعات ادارات استخباراتی چندی قبل از تمام مسوولان سینما ها در شهر پشاور خواسته شد که باید تدابیر شدید امنیتی در جریان نمایش فلم ها گرفته شود.

اگر چه تا کنون کدام گروهی مسوولیت این رویداد را به عهده نگرفته است، اما از این قبل نیز سینما ها، مارکیت های کست فروشی و موبایل فروشی در نقاط مختلف ایالت خیبر پشتونخوا از سوی اسلام گرایان افراطی هدف قرار گرفته اند.

حملات بالای دو سینما در شهر پشاور در حالی صورت می گیرند که مذاکرات صلح میان تحریک طالبان پاکستان و حکومت نواز شریف آغاز گردیده اند.

نواز شریف صدراعظم پاکستان حملات بالای سینما ها در پشاور را تقبیح کرده می گوید، شورشیان باید در جریان مذاکرات حملات را متوقف سازند.

این در حالی است که تحریک طالبان پاکستان گفته است که در حملات بالای سینما ها دست ندارد.

فرشته نگاه، پشاور
XS
SM
MD
LG