لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
جمعه ۱۵ ميزان ۱۴۰۱ کابل ۱۰:۲۱

عزیزی: شکایت اشرف غنی احمدزی به کمیسیون شکایات فرستاده شده است


بصیر عزیزی سخنگوی لوی څارنوالی افغانستان
لوی څارنوالی افغانستان می گوید، شکایت دفتر انتخاباتی اشرف غنی احمدزی نامزد دور دوم انتخابات علیه عطا محمد نور والی بلخ را به کمیسیون شکایات انتخاباتی این کشور فرستاده است.

مسوولان لوی څارنوالی افغانستان شکایت دفتر انتخاباتی اشرف غنی احمدزی علیه عطا محمد نور والی بلخ را موضوع مرتبط به مسایل انتخاباتی خوانده می گویند که کمیسیون های انتخاباتی باید به آن رسیده گی نمایند.

بصیرعزیزی سخنگوی لوی څارنوالی افغانستان روز یک شنبه در صحبت با رادیو آزادی گفت، دوسیه شکایت دفتر انتخاباتی آقای احمدزی پس از بررسی از سوی این اداره به کمیسیون شکایات انتخاباتی فرستاده شده است:

"کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی ار سوی دفتر انتخاباتی اشرف غنی احمدزی مکتوبی را در یافت نموده است و ذکر موضوعات درج شده در این مکتوب نشان می دهد موضوع حکم قانون بوده و ارتباط می گیرد به کمیسیون مستقل انتخابات. بناءً اگر موضوع انتخاباتی می بود، در مورد تخطی و تخلف انتخاباتی می بود در آن صورت کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی به آن رسیده خواهد کرد."

شکایت تیم اشرف غنی احمدزی نامزد دور دوم ریاست جمهوری از عطا محمد نور والی بلخ در خصوص اهانت به وی و تیم او بوده است.

به گفتهء تیم انتخاباتی آقای احمدزی، عطا محمد نور در مصاحبه با روزنامه آرمان ملی راجع به شخصیت اشرف غنی احمدزی و تیم کاری انتخاباتی وی حرف های بی بنیاد زده است.

عبدالعلی محمدی عضو دفتر انتخاباتی اشرف غنی احمدزی روز یک شنبه در صحبت با رادیو آزادی از احتمال مداخله آقای نور در دور دوم انتخابات ابراز نگرانی کرد.

آقای محمدی گفت، آنان با راجع نمودن این قضیه به لوی څارنوالی خواهان به تعلیق در آوردن وظیفهء آقای نور تا پس از برگزاری دور دوم انتخابات شده اند.

اما از سوی دیگر نادر محسنی سخنگوی کمیسیون شکایات انتخاباتی افغانستان می گوید پس از بررسی مکتوب لوی څارنوالی در این خصوص مشخص شد که شکایات راجع شده به این کمیسیون انتخاباتی نبوده است.

قبل از این عطا محمد نور والی بلخ کمیسیون های انتخاباتی را به خیانت در امور وظفیوی متهم کرده بود.

ادعای که از سوی کمیسیون های انتخاباتی رد گردیده است.

تلاش نمودیم تا در مورد نظر عطا محمد نور والی بلخ را نیز در این خصوص داشته باشیم اما موفق نشدیم.

آرزو غیاثی
XS
SM
MD
LG