لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
سه شنبه ۱۲ حمل ۱۳۹۹ کابل ۱۰:۵۲

قصر سفید مداخله سناتوران جمهوریخواه را در مساله مذاکرات هستوی ایران محکوم کرد


قصر سفید تلاش های اعضای جمهوریخواه کانگرس امریکا را برای کُند ساختن مذاکرات روی برنامه اتمی ایران تقبیح کرده است.

یک گروه 47 نفری از سناتوران جمهوریخواه امریکا در یک نامه سر گشاده به ایران دیروز گفتند، کانگرس امریکا در توافقات بین المللی نقش دارد.

در این نامه اشاره شد که دوره ریاست رییس جمهور اوباما در جنوری سال 2017 به پایان میرسد و اگر کانگرس بخواهد جانشین رییس جمهور اوباما میتواند هر توافقی را لغو کند.

محتویات این نامهء جمهوریخواهان، عکس العمل قصر سفید را بر افروخت. جاش هرنست سخنگوی قصر سفید این نامه را ادامهء ستراتیژی متعصب به هدف خدشه دار کردن ستراتیژی پالیسی خارجی اوباما خواند:

" من این نامه را ادامهء ستراتیژی متعصب برای خدشه دار کردن توانایی رییس جمهور در اجرای سیاست خارجی اش و به پیش بردن منافع ملی امریکا در جهان میدانم. "

جاش هرنست همچنان گفت، این نامهء جمهوریخواهان به ایران، مداخلهء است در تلاش های مذاکرات با تهران به هدف رسیدن به یک توافق روی برنامه اتمی ایران.

ریچارد دوربن یکی از اعضای دموکرات سنای امریکا، نامه جمهوریخوان را یک تلاش بدبینانه به هدف خدشه دار کردن مذاکرات حساس بین المللی خواند.

این نامه 47 عضو جمهوریخواه سنای امریکا به ایران چند روز بعد از آن ارسال شده است که صدراعظم اسراییل بنیامین ناتانیاهو هفته گذشته در یک سخنرانی در کانکرس امریکا گفت، رییس جمهور اوباما درمورد یک "توافق بد" با تهران مذاکره می کند.

او گفت، ایران که در عراق لبنان، یمن، و سوریه نفوذ دارد، برای شرق میانه یک خطر است و یک تهدید بزرگ به اسراییل می باشد.

XS
SM
MD
LG