لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
شنبه ۳ حوت ۱۳۹۸ کابل ۱۲:۰۹

عملیات اردوی عراق بر ضد داعش در تکریت ادامه دارد


بر اساس گزارش خبرنگار بخش عراق رادیو آزادی، شورشیان گروهء دولت اسلامی (داعش) به خاطر آنکه بتوانند به سهولت عقب نشینی کنند، با اقوام و باشنده گان مناطق تحت کنترول شان در ولایت غربی "انبار" عراق مذاکرات و گفتگو ها را آغاز کرده اند.

در مورد اینکه این مذاکرات و گفتگو ها با کدام اقوام و بطور مشخص در کدام مناطق تحت کنترول شورشیان گروهء دولت اسلامی صورت گرفته، جزییات ارایه نشده است.

این درحالیست که براساس گزارش روزنامهء نیویارک تایمز، شورشیان گروهء دولت اسلامی (داعش) روز چهارشنبه 11 مارچ یک تهاجم شدید را بر شهر "رمادی" مرکز ولایت "انبار" آغاز کردند.

جنرال کاظم الفهداوی رییس پولیس ولایت انبار به رادیو آزادی گفت، حوالی ساعت پنج صبح روز چهارشنبه شورشیان گروهء دولت اسلامی با اعزام وسایط نقلیهء بمب گذاری شده بر پوسته های امنیتی حمله را آغاز کردند.

به گفتهء جنرال کاظم الفهداوی حداقل 17 موتر مملو از بمب انفجار داده شد که اکثر آن ها قبل از رسیدن به هدف منفجر شده است.

خبرنگار رادیو آزادی در عراق گزارش می دهد که روز سه شنبه نیروهای امنیتی عراق کنترول برخی مناطق جنوبی شهر رمادی را بدست گرفتند که قبلاً در تصرف شورشیان گروهء دولت اسلامی قرار داشت و در جریان این برخورد ها تعدادی از جنگجویان گروهء دولت اسلامی کشته شدند.

نیروهای عراقی همچنان هفت تونلی را در بخش جنوبی شهر منفجر ساختند که به تاسیسات دولتی مرکز شهر رمادی منتهی می شد.

تهاجم شدید روز چهارشنبه 11 مارچ شورشیان گروهء دولت اسلامی بر شهر رمادی نشاندهنده آنست که شورشیان در سایر مناطق ولایت انبار و در ولایت همجوار آن صلاح الدین تحت فشارهای شدید قرار دارند.

در شهر تکریت ولایت صلاح الدین، نیروهای عراقی و جنگجویان شیعهء که ایران از آنها حمایت می کند، پیشرفت کرده اند.

مروان جبرا سخنگوی شورای قومی ولایت صلاح الدین به خبرنگار رادیو آزادی در عراق روز چهارشنبه گفت:

"حدود 60 در صد شهر تکریت در کنترول نیروهای عراقی قرار دارد و شورشیان گروهء دولت اسلامی به حاشیه رانده شده اند و بزودی همه شهر آزاد ساخته خواهد شد."

نیروهای امنیتی عراق و نیروهای قومی در سایر مناطق شهر رمادی پیشرفت نموده و کنترول بخش اعظم شهر گرمه را در دست گرفته اند. شهر ال عالم در شمال تکریت به تصرف نیرو های عراق در آمده، شواهدی هم در مورد حملات نیروهای عراقی بر خطوط اکمالاتی و مراکز آموزشی شورشیان گروهء دولت اسلامی وجود دارد و از کشته شدن بیش از 60 شورشی در منطقه القایم در غرب شهر انبار نیز گزارش داده می شود.

XS
SM
MD
LG