لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
سه شنبه ۵ ميزان ۱۴۰۱ کابل ۱۰:۰۴

حکومت سوریه بالای حملات ائتلاف تحت رهبری امریکا، انتقاد کرد


حکومت سوریه میگوید: بالای حملات ائتلاف بین المللی تحت رهبری امریکا در آنکشور حساب نمیکند.

رژیم رئیس جمهور بشار اسد به این باور است که نظامیان وفادار به حکومت سوریه بهتر از ائتلاف بین المللی علیه گروه شورشی دولت اسلامی میجنگند.

ولید المعلم وزیر خارجه سوریه به روز چهارشنبه در یک نشست خبری با همتای ارمنی اش ایدوارد نلبندیان در دمشق گفت: کشورش خواهان هماهنگی بیشتر با عراق در مبارزه با گروه شورشی دولت اسلامی است. وی داعش را دشمن مشترک هر دو کشور دانست:

" در مورد هماهنگی میان سوریه و عراق، ما گفته ایم که با یک دشمن مشترک روبرو استیم و ما شانه به شانه با برادران ما در بغداد ایستاده ایم. اما این هماهنگی به حدی نرسیده که با خطری که با آن روبرو استیم، مقایسه شود. "

وزیر خارجه سوریه همچنان افزود: آنها در مبارزه با گروه شورشی دولت اسلامی در کوبانی، بهتر از تلاش های ائتلاف تحت رهبری امریکا در پالمیرا درخشیدند.

معلم به این باور است که حمایت ایران و روسیه قویاً پا برجاست و این دو کشور از کمک با رژیم سوریه دست نخواهند کشید.

اظهارات وزیر خارجه سوریه در حالی صورت میگیرد که جنگجویان گروه دولت اسلامی، هفته گذشته منطقه الطنف را در مرز اینکشور با عراق تصرف کردند و سپس شهر پالمیرا را در مرکز سوریه در کنترول خود در آوردند.

ولید المعلم همچنان میگوید که حملات هوایی ائتلاف تحت رهبری امریکا در شهر پالمیرا، با اردوی سوریه هماهنگ نشده بود.

گروه شورشی دولت اسلامی از پارسال به اینسو تقریباً نیمی از خاک سوریه را تصرف کرده است.

در حال حاضر سه جنگ در سوریه ادامه دارد و هر جانب با دو طرف میجنگد. رژیم با مخالفین و داعش، مخالفین با رژیم و داعش و داعش یعنی گروه شورشی دولت اسلامی درگیر جنگ با رژیم سوریه و مخالفین حکومت اینکشور است.

پس از تصرف شهر پالمیرا، گروه شورشی دولت اسلامی بیست مرد جوان را به روز چهارشنبه در این شهر تیرباران کرد.

کسانیکه به گلوله بسته شدند، متهم بودند که از رژیم سوریه حمایت میکردند.

XS
SM
MD
LG