لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
دوشنبه ۴ ميزان ۱۴۰۱ کابل ۰۳:۵۶

افراد مسلح 9 کارمند موسسهء "پیپل ان نید" را سر بریدند


موسسه موسوم به " پیپل ان نید" یا مردم نیازمند در افغانستان کشته شدن 9 تن از کارمندان افغان این موسسه را در ولایت بلخ تائید کرده است.

شیمون پانیک رئیس اجرایی این موسسه امروز در صحبت با رادیو آزادی گفت که کارمندان افغان آنان شب گذشته از سوی افراد مسلح ناشناس به طور بی رحمانه به قتل رسیده اند:

" ما اقداماتی را برای یقینی کردن امنیت همکاران باقی مانده ما روی دست می گیریم."

آقای پانیک گفت که متوجه خانواده های کشته شده گان خواهند بود و تحقیقات در این خصوص آغاز شده است.

این کارمندان موسسه "پیپل ان نید " شب گذشته از سوی افراد مسلح در ولسوالی زارع که از ولسوالی های ناامن ولایت بلخ می باشد سر بریده شدند. موسسه "پیپل ان نید " که مربوط جمهوری چک است 230 کارمند در افغانستان دارد و بیشتر خدمات اجتماعی را در افغانستان انجام می دهد.

خبر قبلی ***

مسوولان امنیتی ولایت بلخ از کشته شدن 9 تن از کارمندان یک موسسه خارجی در این ولایت خبر میدهند.

شیرجان درانی سخنگوی قوماندانی امنیه ولایت بلخ در صحبت با رادیو آزادی گفت که 9 تن از کارمندان یک موسسه خارجی همکار با ریاست احیا و انکشاف دهات بلخ شب گذشته در ولسوالی زارع این ولایت به قتل رسیده اند.

به گفته سخنگوی قوماندانی امنیه ولایت بلخ که این افراد در مناطق مرزی ولسوالی زارع با ولایت سرپل از سوی افراد مسلح ناشناس کشته شده اند.

درانی همچنان گفت که جهت بررسی حادثه و کشف حقایق هیات نظامی و استخباراتی به منطقه فرستاده شده است.

وی در رابطه به کشته شدن 9 تن از کارمندان موسسه people In Need یا افراد نیازمند گفت، که یک زن نیز شامل این گروه از کارکنان موسسهPIN می باشد، اما تا هنوز مشخص نیست که آیا وی هم مشمول قربانیان این حادثه است یا خیر.

موسسه People in Need یا افراد نیازمند مربوط به کشور جمهوری چک می باشد.

درانی با وجود که از ارایه جزئیات بیشتر خوداری کرد در مورد چنین گفت:

" طبق معلومات که به ما از ساحه رسیده است 9 تن از کارمندان ریاست انکشاف دهات و موسسه پی آی ان در ولسوالی زارع شب گذشته کشته شده اند، ما هیات فرستادیم راه ها صعب العبور هستند و مخابرات هم کار نمی کند. "

به گفته درانی که همه کشته شدهگان کارمندان موسسه پی آی ان بوده و افغان هستند.

از سوی هم سید کمال سادات قوماندان امنیه ولایت بلخ در صحبت با رسانه ها وقوع این رویداد را پذیرفته اما در مورد به هویت افراد کشته شده و محل دقیق این واقع جزئیات ارایه نکرد.

سید کمال سادات در مقابل به این پرسش رادیو آزادی که آیا شمار دقیق کشته شدگان این حادثه به 9 تن میرسد و همه آنان کارمندان موسسه پی آی ان هستند؟

آقای سادات گفت که هنوز تیم بررسی آنان تحقیقات شان را تکمیل نکرده و در تلاش هستند تا هر چی زودتر جزئیات نهایی را با مرکز شریک بسازد.

آقای سادات همچنان در مورد به هویت افراد حمله کننده و قاتلین از ارایه جزییات امتناع ورزید.

وی در قسمت از صحبت هایش چنین یاد آور شد:

" تیم تحقیقات ما به محل فرستاده شده است، هنوز جزئیات به ما هم دقیق و تکمیل نرسیده است، که با شما در میان بگذاریم، هر زمانی اطلاع یافتم معلومات در دسترس رسانه ها قرار میدهیم. "

در حالی حدود 10 تن از کارمندان یک موسسه خارجی در مربوطات ولسوالی زارع ولایت بلخ شب هنگام از سوی افراد مسلح ناشناس کشته می شوند، که سه روز پیش به رهبری والی بلخ در ولسوالی زارع و چندین منطقه همجوار آن عملیات تصفیوی آغاز شده بود.

مجیب الرحمن حبیب زی

XS
SM
MD
LG