لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
پنجشنبه ۱۴ ميزان ۱۴۰۱ کابل ۰۱:۳۷

ممنون حسین: مبارزه با تروریزم تا از بین رفتن آخرین شورشی ادامه خواهد یافت


رئیس جمهور پاکستان میگوید: مبارزه با تروریزم در آنکشور تا از بین رفتن آخرین شورشی ادامه خواهد یافت.

ممنون حسین در سخنرانی به پارلمان کشورش به این موضوع تاکید ورزید و افزود: اگر کسی در هر گوشه پاکستان آسیب ببیند، تمام مردم با آن نارام میشوند.

بناً وی میگوید که تروریزم باید در پاکستان شکست داده شود و مردم در امنیت زنده گی کنند:

" عملیات ضرب عضب ادامه دارد. برای تروریستان و همکاران شان یک موضوع را واضح می سازیم که تا نابودی آخرین تروریست، این عملیات ادامه خواهد یافت. اگر شورشیان در مناطق قبایلی و یا کراچی و سایر مناطق کشور، مردم را متاثر سازند، تمام ملت نارام میشوند. بناً شورشیان در تردید نباشند، آنها به هر صورت به کیفر اعمال شان خواهند رسید. "

در جریان سخنرانی رئیس جمهور، لوی درستیز، قوماندان عمومی قوای هوایی و همچنان مقام های ارشد نیرو های بحری پاکستان در پارلمان آنکشور حضور داشتند.

ممنون حسین در بخشی دیگر افزود که روابط پاکستان با افغانستان با حکومت رئیس جمهور اشرف غنی وارد یک مرحله نو شده است. به گفته وی، این روابط در حال حاضر به سوی پیشرفت روان است.

ممنون حسین از جمله محدود رهبرانی بود که در مراسم تحلیف رئیس جمهور غنی به کابل آمده بود.

وی در ادامه سخنرانی روز پنجشنبه اش افزود که اردو، حکومت و مسوولین امور، تلاش دارند تا صلح و امنیت در تمامی پاکستان حکمفرما باشد.

اظهارات روز پنجشنبه رئیس جمهور ممنون حسین در حالی صورت گرفت که در جریان هفته گزارش مفصلی از تعداد قربانیان تروریزم در افغانستان و پاکستان نشر شد.

در این گزارش آمده که از سال 2001 میلادی و حملات تروریستی یازدهم سپتمبر در امریکا، حدود 150 هزار در هر دو کشور کشته شده اند.

یک مرکز تحقیقی پوهنتون براون امریکا با انجام مطالعه و تحقیق، به این هم اشاره کرده است که سربازان و غیرنظامیان در افغانستان و پاکستان قربانی اصلی جنگ های چهارده سال گذشته بوده اند.

کارشناسان می گویند: مبارزه مشترک هر دو کشور میتواند از گسترش تروریزم جلوگیری کند و حالا پاکستان ظاهراً ابراز آماده گی کرده که برای صلح و ثبات در هر دو کشور، با افغانستان همکار خواهد بود.

XS
SM
MD
LG