لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
جمعه ۸ ميزان ۱۴۰۱ کابل ۰۸:۴۸

عزیز: از حمایت طالبان دست برداشته و به آنان آموزش نمی دهیم


سرتاج عزیز مشاور امنیت ملی صدراعظم پاکستان

بیشتر روزنامه های چاپ امروز کابل مطالب شان را به چگونگی امضای تفاهمنامه استخباراتی با پاکستان و بی توجهی حکومت نسبت به وضعیت موجود اختصاص داده اند.

اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز در سرمقاله اش نوشته که رئیس جمهور غنی گزارش ها در مورد امضای تفاهمنامه استخباراتی با پاکستان را رد کرده و آن را شایعه خوانده است.

روزنامه با اشاره به بخشی از صحبت های رئیس جمهور در قندهار نوشته است که اگر حکومت بخواهد چنین تفاهمنامۀ را امضا کند ابتدا متن آن را ترتیب و سپس به شورای امنیت ملی می فرستد.

در سرمقاله آمده است که در رابطه به چگونگی امضای این تفاهمنامه میان حرف های رئیس جمهور و رئیس شورای امنیت تناقض وجود دارد.

سرمقاله نویس نوشته است که در این رابطه نه تنها مقام های حکومت و افراد با نفوذ حرف های ضد و نقیض میزنند بلکه یکدیگر شان را متهم به خیانت نیز می کنند.

اصلاح

روزنامه اصلاح در مطلبی در رابطه به همکاری پاکستان نوشته که آن کشور عملیات بهاری طالبان مسلح در افغانستان را تقبیح کرده و خواهان توقف فوری آن شده است.

در این مطلب آمده است که سرتاج عزیز مشاور امنیت ملی صدراعظم پاکستان گفته که دیگر از حمایت طالبان دست برداشته اند و به آنان آموزش نیز نمی دهند.

به نقل از سرتاج عزیز آمده که پاکستان در این رابطه پالیسی اش را تغییر داده و اعمال گذشته را فراموش کرده است.

چراغ

وضعیت کنونی و سران حکومت وحدت ملی عنوان سرمقاله روزنامه چراغ است.

در سرمقاله آمده است که وضعیت امنیتی کشور روز به روز بدتر میشود و به باور نویسنده بزرگترین عامل آن اختلاف نظر میان رهبران حکومت وحدت ملی است.

به باور سرمقاله نویس سران حکومت حالا مسوولیت بزرگ نجات افغانستان از بدبختی ها را بدوش دارند.

ویسا

روزنامه ویسا در مطلبی نوشته که در رابطه به خط دیورند هیچ صحبتی صورت نگرفته است.

در مطلب به نقل از رئیس جمهور غنی آمده که گفته بحث در مورد خط دیورند وظیفه وی نه بلکه از مردم افغانستان است.

سحر لیوال

XS
SM
MD
LG