لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
جمعه ۸ ميزان ۱۴۰۱ کابل ۱۰:۲۰

ویسا: ملیشه های پاکستانی زیر نام داعش برخی مناطق در ننگرهار را تصرف کرده اند


بیشتر روزنامه های چاپ امروز کابل مطالب و تبصره های شان را به نگرانی ها در مورد گسترش نفوذ گروه دولت اسلامی معروف به داعش و حملات طیاره های بی پیلوت امریکایی در افغانستان، اختصاص داده اند.

ویسا

روزنامه ویسا در صفحه اول اش با خط درشت نوشته که ملیشه های پاکستانی زیر نام گروه داعش برخی مناطق در ننگرهار را تحت کنترول در آورده اند.

در مطلب آمده است که این ملیشه ها باشنده های مناطق خیبر پشتنخواه و اورکزی ایجنسی هستند.

نویسنده نوشته که نیروهای امنیتی در ننگرهار از این مساله غافل اند و تصور می کنند که طالبان زیر نام گروه داعش فعالیت می کنند.

در ادامه آمده که این ملیشه ها در جنگ با طالبان توانسته اند ولسوالی های سپین غر، اچین، دور بابا و نازیانو را تصرف کنند.

اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز مطلبی را زیر عنوان "ایران با دادن پول و تجهیزات از طالبان حمایت می کند" به نشر رسانیده است.

در این مطلب به نقل از عبدالله یک قوماندان طالب نوشته شده که گفته است هر زمان که با کمبود تجهیزات روبرو می شویم ایران از ما حمایت کرده و همه چیز را آماده می سازد.

در این مطلب با اشاره به روزنامه غربی والستریت ژورنال آمده که ایران با این کار اش دو هدف را دنبال می کند یکی این که می خواهد بر ضد امریکا اقدام کند و دیگر این که تلاش می کند تا از گسترش نفوذ داعش در منطقه جلوگیری کند.

چراغ

روزنامه چراغ با اشاره به تهدیدات در رابطه به گروه داعش در افغانستان نوشته که گروه داعش اکنون به معادن افغانستان چشم دوخته است.

در این مطلب به نقل از داوود شاه صبا وزیر معادن و پترولیم افغانستان نوشته شده که داعش یک تهدید جدید برای معادن این کشور است و این گروه می خواهد منابع مالی اش را از همین طریق تمویل کند.

سرنوشت

روزنامه سرنوشت در مورد حملات طیاره های بی پیلوت امریکایی در افغانستان تبصره کرده و نوشته است که این حملات با هماهنگی با وزارت دفاع این کشور انجام می شود.

در این مطلب به نقل از برخی آگاهان مسایل حقوقی آمده است که گفته اند، این گونه حملات خلاف قوانین حملات بین المللی است.

در ادامه آمده که در هیچ قانون افغانستان ذکر نشده که طیاره های بی پیلوت امریکایی در خاک این کشور بمباردمان کنند.

XS
SM
MD
LG