لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
یکشنبه ۳ ميزان ۱۴۰۱ کابل ۱۱:۵۸

رضایی: در جریان عملیات نظامی 30 مخالف مسلح در فاریاب کشته شدند


مقامات اردوی ملی در فاریاب می گویند که نیروهای آنان از مدت سه روز بدینسو عملیات نظامی را در مربوطات ولسوالی های قیصار و غور ماچ ولایت فاریاب راه اندازی نموده اند.

به گفته ی مسوول مطبوعات لوای اول قول اردوی 209 شاهین، در جریان عملیات یادشده دست کم 30 تن از مخالفین مسلح دولت کشته و زخمی شده اند.

مناطق مختلف مسیر شاهراه در ولسوالی قیصار ولایت فاریاب باز هم شاهد درگیری های سنگین میان قوت های امنیتی و مخالفین مسلح دولت بود.

گفته می شود که این نبرد از سه روز بدینسو در ساحات مختلف به خصوص منطقه ی چارشنغوی قیصار ادامه دارد.

جگرن محمد رضا «رضایی» مسوول روابط عامه لوای اول ادعا نموده می گوید: در جریان درگیری ها 30 تن از افراد مسلح طالبان کشته و زخمی شده اند:

«درنتیجه ی درگیری های شدید روز گذشته که بین نیروهای امنیتی و طالبان در منطقه ی چارشنغو قیصار ولسوالی قیصار صورت گرفت، خوشبختانه تلفات سنگینی به طالبان مسلح وارد شد که به تعداد 9 نفر کشته و21 نفر زخمی دارند.»

به گفته ی باشنده گان، شاهراه عمومی از قیصار الی غورماچ از یک هفته بدینسو به روی ترافیک مسدود بوده اما با راه اندازی این عملیات صبح امروز، راه به روی ترافیک دوباره باز شده است.

همچنان به گفته ی آقای رضایی، یک انبار مواد انفجاری طالبان نیز در این عملیات از بین برده شده است.

گفته می شود در جریان عملیات 4 تن از نیروهای امنینتی نیز کشته و زخمی شده اند:

«درجریان جنگ سه روزه آسیبی که به نیروهای امنیتی ما رسیده، صرف سه نفر زخمی شده و یک سرباز پولیس شاهراه به شهادت رسیده است. و خوشبختانه به افراد ملکی هیچ آسیب نرسیده است.»

بر اساس اظهارات مقامات لوای اول قول اردوی 209 شاهین، عملیات یاد شده در مناطق ولسوالی های قیصار و غورماچ هنوز ادامه داشته و نیروهای دولتی تلاش دارند تا تصفیه ی کامل از وجود شورشیان، در آن مناطق به جنگ و نبرد خویش ادامه دهند.

گروه طالبان مسلح تا حال در این مورد ابراز نظر نکرده است.

XS
SM
MD
LG