لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
سه شنبه ۵ ميزان ۱۴۰۱ کابل ۰۱:۵۲

روسیه به بزرگترین میزبان پناهنده گان در جهان تبدیل شده است


در یک گزارش سازمان ملل متحد آمده است در نتیجه جنگ اوکراین، روسیه به بزرگترین میزبان پناهنده گان در جهان تبدیل شده است.

در گزارش کمیساری عالی ملل متحد در امور مهاجرین "یو ان اچ سی آر" آمده است که از آغاز جنگ ها در اوکراین بیش از 271 هزار نفر برای پناهنده گی موقتی به روسیه مراجعه کرده اند که 99 درصد تمام پناه جویان را در سال 2014 در روسیه تشکیل می دهند.

از سوی دیگر اداره مهاجرین ملل متحد اظهار می دارد که 823 هزار نفر دیگر بخاطر جنگ ها تا پایان سال 2014 در داخل اوکراین بیجا شده اند و 19 هزار اوکراینی دیگر به کشور های دیگر پناه برده اند.

روسیه پناهنده گی 90 فیصد پناه جویان را در سال 2014 قبول کرده است.

گروه های حقوق بشر می گویند: قبولی مهاجرین اوکراین با پروسه پناهنده گی دیگران در روسیه تفاوت دارد زیرا در سال های گذشته در حدود یک میلیون خارجی به روسیه درخواست پناهنده گی داده و انتظار پروسه کار بودند.

در سال های گذشته مقامات روسیه بدنام بودند که با پناهجویان از کشورهای دیگر رفتار مناسب ندارند و درجه قبولی پناهنده گی در روسیه صرف 5 درصد بود.

به اساس قوانین روسیه، افرادی که غیر قانونی به این کشور می روند و خواهان پناهنده گی می باشند، اول باید در ظرف 24 ساعت به شعبه محلی وزارت داخله مراجعه کنند. آنهایی که دیر می کنند به احتمال حبس رو به رو می باشند و پروسه پناهنده گی آنها نیز تأخیر می شود. اما در رابطه با پناهجویان اوکراینی این وضیعت کاملاً فرق دارد.

Sergei Temryakovichسرگی تیمریاکوویچ رییس شعبه پناهندگی در وزارت فدرالی خدمات مهاجرین روسیه چند روز قبل گفته بود که ده میلیارد روبل معادل یک اعشاریه 86 میلیون دالر را برای رفع ضروریات ابتدایی مهاجرین اوکراینی اختصاص داده است.

به گفته او تا حال به 336 هزار اوکراینی پناهنده گی داده شده است.

در جنگ ها در شرق اوکراین تا حال 6400 ملکی و نظامی کشته شده اند. کیف و کشورهای غربی روسیه را متهم می سازند که به جدایی طلبان در شرق اوکراین کمک می کند و عسکر و اسلحه ثقیله به آنها می فرستد.

XS
SM
MD
LG