لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
سه شنبه ۵ ميزان ۱۴۰۱ کابل ۱۱:۲۲

نگهبان باغ وحش تبلیسی در تلاش نجات حیوانات،جان باخت


خانم گولیکو چیتادزه (Guliko Chitadze) نگهبان سابقه دار حیوانات در باغ وحش شهر تبلیسی

خانم گولیکو چیتادزه (Guliko Chitadze) نگهبان سابقه دار حیوانات در باغ وحش شهر تبلیسی در ماه می سال جاری میلادی مورد حملهء یک پلنگ قرار گرفت و در اثر زخم های ناشی از این حمله یک دستش قطع شد.

خانم گولیکو چیتادزه با وصف آن که زخم هایش هنوز کاملاً التیام نیافته بود، نتوانست حیوانات تحت مراقبت اش را فراموش کند و دوباره به باغ وحش برگشت.

فقط دو روز بعد از بازگشت گولیکو چیتادزه از شفاخانه، در اثر باران های شدید در شهر تبلیسی سیلاب براه افتاد و خانم گولیکو در تلاش برای نجات جان حیواناتی که در بین قفس ها گیر مانده بودند و در معرض هلاک شدن قرار داشتند، جان خودش را از دست داد و غرق شد.

زوراب گوریلیادزه (Zurab Gurielidze) رییس باغ وحش شهر تبلیسی با ابراز اینکه خانم گولیکو یک شخص نهایت مهربان به انسان و همهء موجودات زنده بود و زنده گی را بدون کارش تصور نمی توانست در صحبت با بخش گرجستان رادیو آزادی گفت:

"باغ وحش نه تنها خانهء وی، بلکه همهء دنیا و همه چیز او بود. وی رابطهء خاص با حیوانات داشت و تعدادی زیاد آن ها را با دست های خودش بزرگ کرده بود. او دو روز قبل از جاری شدن سیلاب از شفاخانه برگشته بود. از دست دادن وی ضایعهء بزرگ و یک تصادف تاسف بار است."

در اثر سیلاب های ویرانگر اخیر در شهر تبلیسی پایتخت گرجستان حدود 19 تن کشته شدند که خانم گولیکو چیتادزه نگهبان سابقه دار حیوانات باغ وحش شهر تبلیسی یکی از آنها بود که به خاطر نجات جان حیوانات خودش را از دست داد.

در اثر این سیلاب حیوانات زیاد هم در بین قفس ها هلاک شدند. تعدادی از حیوانات وحشی مانند پلنگ ها، شیر ها، گرگ ها و دیگر حیوانات از باغ وحش فرار کردند. تعدادی از این حیوانات توسط پولیس تبلیسی هدف گلوله قرار گرفتند و تعداد هم دوباره به قفس ها انتقال داده شدند.

please wait

No media source currently available

0:00 0:02:05 0:00
لینک مستقیم

XS
SM
MD
LG