لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
شنبه ۹ ميزان ۱۴۰۱ کابل ۰۷:۴۰

"داعش" عملیات وسیع تهاجمی را در شمال سوریه آغاز کرد


شورشیان گروهء دولت اسلامی با داخل شدن دوباره به شهر کوبانی و اشغال بخش های از شهر اکسا یک عملیات وسیع تهاجمی را در شمال سوریه آغاز کرده اند.

در جنوب سوریه نیز یک ایتلاف شورشیان به شمول جبههء النصرهء مرتبط با شبکهءالقاعده، بر مواضع حکومت سوریه در مناطق شهر درعا حمله برده اند.

کارشناسان به این عقیده اند که این تهاجم غیرمترقبهء شورشیان گروهء دولت اسلامی به خاطر دفع نیروهای کرد که بر مواضع شورشیان گروه دولت اسلامی در شهر رقه پیشروی داشته اند، صورت گرفته است.

شهر کوبانی که در امتداد سرحدات سوریه با ترکیه قرار دارد به سمبول مبارزه با شورشیان گروهء دولت اسلامی مبدل شده است.

نیروهای کرد که حملات هوایی به رهبری ایالات متحدهء امریکا از آنها حمایت می کند، بعد از چهار ماه جنگ در ماه جنوری سال جاری میلادی شهر کوبانی را از نزد شورشیان گروهء دولت اسلامی تصرف کرد.

به نوشته آژانس خبری فرانس پرس، اما روز پنجشنبه شورشیان گروهء دولت اسلامی با انفجار یک موتر بمب انتحاری در نزدیک منطقهء عبوری سرحدی، دوباره به شهر کوبانی برگشته و تهاجم را آغاز کردند. دوساعت بعد از انفجار نخست دوانفجار دیگر نیز صورت گرفته است.

یک گروه ناظر حقوق بشر سوریه می گوید، 35 فرد ملکی و جنگجویان کرد در اثر انفجارات و جنگ ها در مناطق مرکزی و جنوبی شهر کوبانی کشته شده اند.

این گروه تلفات شورشیان گروهء دولت اسلامی را 22 تن خوانده است.

رامی عبدالرحمن (Rami Abdel Rahman) مسوول گروهء ناظر حقوق بشر سوریه که در بریتانیا مستقر است، می گوید:

"اجساد شورشیان گروهء دولت اسلامی روی جاده های شهر کوبانی افتاده است."

در یک اعلامیه نشر شده توسط شورشیان گروهء دولت اسلامی گفته شده که آنها با انفجارات متعدد، تهاجم را در چندین جبهه در حومهء شهر کوبانی آغاز کرده اند.

به نوشته آژانس خبری فرانس پرس، شورشیان گروهء دولت اسلامی به چندین قریهء کرد نشین در 20 کیلومتری جنوب شهر کوبانی داخل شده، 23 تن به شمول زنان و اطفال را به قتل رسانیده اند.

please wait

No media source currently available

0:00 0:02:09 0:00
لینک مستقیم

XS
SM
MD
LG