لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
سه شنبه ۱۲ ميزان ۱۴۰۱ کابل ۱۱:۵۱

والی نورستان: عملیات تصفیوی در تمام ولسوالی ها راه اندازی خواهد شد


والی نورستان می گوید، پس از درگیری ها در ولسوالی وانت وایگل، آنها در نظر دارند به زودی عملیات تصفیوی را در همه ولسوالی های این ولایت آغاز کنند.

حافظ عبدالقیوم گفت: روز جمعه که ولسوالی وانت وایگل بدست طالبان سقوط کرد، نیروهای امنیتی افغان توانستند شش ساعت بعد، این ولسوالی را دوباره تصرف کنند:

"استحکامات در آنجا ایجاد کردیم. همین حالا مسوولان امنیتی ما در آن ولسوالی هستند. من خودم روز جمعه از ولسوالی دیدن کردم و فعلاً کدام تحرکاتی ملموسی طالبان در آنجا وجود ندارند."

والی نورستان در ادامه صحبت خود به رادیو آزادی گفت: در نتیجه درگیری ها بین نیروهای امنیتی افغان و طالبان مسلح به روز جمعه 18 سرباز افغان کشته و شش تن دیگر جراحت برداشتند و طالبان هم 45 جنگجوی خود را در این جنگ ها از دست دادند.

حافظ عبدالقیوم، در مورد راه اندازی عملیات پاکسازی در تمام ولسوالی های نورستان گفت:

"عملیات تصفیوی اکنون در ساحه مرکز ولسوالی راه اندازی شده و همهء ولسوالی را احتوا نمی کند و ما پلان داریم که عملیات تصفیه یی را در تمام ولسوالی های این ولایت راه اندازی کنیم."

قبل از این ولسوال وانت وایگل در صحبت با رادیو آزادی از ادامه حملات وقفه یی طالبان خبر داده بود. اما والی نورستان می گوید: حملات امکان دارد دور از مرکز ولسوالی در اطراف آن صورت گیرند.

XS
SM
MD
LG