لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
جمعه ۱۵ ميزان ۱۴۰۱ کابل ۰۹:۲۲

"ان فرنتیر" در عرصهء دواسازی در افغانستان سرمایه گزاری می کند


موسسان شرکت خصوصی بریتانیایی ان فرنتیر می گویند که می خواهند در بخش سکتور دواسازی در افغانستان سرمایه گزاری کنند.

فیلیکس ون شوبرت (Felix von Schubert) و بینج کانوی (Benj Conway) می گویند برنامه ساختن 786 قلم ادویه را در افغانستان دارند.

فیلیکس ون شوبرت می گوید:

"ما می خواهیم ثابت کنیم که افغانستان زباله دانی ادویه نیست و می خواهیم که در بخش دواسازی سرمایه گزاری کرده، بالای مسایل اجتماعی در این کشور تاثیر داشته باشیم."

در حال حاضر شرکت خصوصی بریتانیایی ان فرنتیر در شهر کابل 8 دواخانه دارد و می خواهد تعداد این دواخانه ها را به 50 باب افزایش دهد.

شرکت بریتانیایی ان فرنتیر در همکاری با تعدادی از شرکت های افغان و تجار ادویه فعالیت می کند و در تولید 786 قلم ادویه در افغانستان 40 درصد سهم خواهد داشت.

بینج کانوی (Benj Conway) موسس شرکت ان فرنتیر می گوید، طوری نشان داده می شود که سرمایه گزاری در افغانستان ناممکن است، اما حقیقت اینست که با وصف بی ثباتی، تجارت ها و تولیداتی وجود دارد که برجای باقی مانده، مشاغل و سرمایه گزاری های جدید نیز در افغانستان آغاز شده است.

به نوشتهء روزنامهء فینانشل تایمز، روسای شرکت بریتانیایی ان فرنتیر نخستین سرمایه گزاران خارجی اند که در سه سال اخیر به افغانستان سفر کرده اند.

فیلیکس ون شوبرت و بینج کانوی در مورد سرمایه گزاری در بخش های صحت عامه، مسایل مالی، سیستم مخابراتی و تعلیم و تربیه درافغانستان نیز مطالعاتی را انجام داده اند.

شرکت ان فرنتیر بعد از تفاهم با ذبیح الله هدایت یک تجار 29 ساله افغان که خانواده اش از ده ها سال به اینسو مصروف تجارت ادویه است، به سرمایه گزاری در بخش دوا سازی در افغانستان تصمیم گرفت.

شرکت غربی ان فرنتیر در حالی از سرمایه گزاری در بخش دواسازی در افغانستان صحبت می کند که در شهرهای بزرگ و مناطق دور دست این کشور مردم از ادویهء بی کیفیت، تاریخ گذشته و غیر قانونی شکایت دارند.

please wait

No media source currently available

0:00 0:02:00 0:00
لینک مستقیم

XS
SM
MD
LG