لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
سه شنبه ۵ ميزان ۱۴۰۱ کابل ۰۵:۲۱

برای هزاران خانواده بی بضاعت در کابل مواد خوراکی توزیع شد


اتاق تجارت و صنایع افغانستان می گوید، در جریان ماه مبارک رمضان تصمیم گرفته اند تا به بیست هزار خانواده نیازمند در کابل مواد خوراکی توزیع کنند.

مسوولین این اتاق این اظهارات را روز پنجشنبه حین توزیع کمک به هزار خانواده بی بضاعت در زون های مختلف کابل بیان کردند.

خان جان الکوزی معاون اتاق تجارت و صنایع افغانستان در مورد این کمکها میگوید:

" امروز به تعداد یک هزار اشخاص مستحق در کابل کارت توزیع شده و این شامل برنج، روغن و آرد می باشد که ارزش مجموعی شان 40 لک افغانی می شود از طرف صندوق سخاوت اتاق تجارت مرکز سازماندهی شده و امروز توزیع میشود چون امروز تنها به یک هزار نفر است در آینده ها نیز برای یک هزار نفر ما تصمیم داریم تا مواد توزیع کنیم. "

آقای الکوزی گفت که اتاق تجارت و صنایع افغانستان هشت سال قبل صندوقی را تحت نام سخاوت ایجاد کرده تا همه ساله در جریان ماه مبارک رمضان با خانواده های بی بضاعت و متضررین حوادث طبیعی از این صندوق کمک صورت گیرد.

مسوولین این اتاق همچنان گفتند که برعلاوه این کمک ها، اتاق تجارت و صنایع هر شام از طریق دفاتر محلی اش در برخی مراکز ولایات به حدود پنج هزار نیازمند افطاری توزیع میکند.

این کمک ها در حالی صورت می گیرد که به اساس گزارش ها هم اکنون میلیون ها افغان در کشور از بیکاری رنج میبرند و با وضعیت بد اقتصادی روبرو استند.

یک تن از نیازمندان که از این کمک ها مستفید شده است ابراز خرسندی کرده به رادیو آزادی گفت، مواد که به آنها کمک شده حدود دو هفته خرچ شان را بسنده می باشد.

وی از حکومت افغانستان خواست تا با فراهم سازی زمینه های کاری برای آنان مشکلات اقتصادی شان را رفع کند:

" امروز بخاطر آمدیم که از طرف کدام نهاد کمک می شود همهء ما مجبور استیم این مواد 15 روز ما را کفایت خواهد کرد پس از پانزده روز ما چی کنیم جز الله که کمک کند. به غریب باید دل سوختانده شود و فابریکه جور کنند تا از بد بختی و پودر خلاص شویم برو ببین که دریا از افراد پودری پر است باید تجار ما غم غریب های خود را بخورند. "

این در حالیست که گفته می شود در این اواخر در اکثر ولایات شماری از مردم بخصوص زنان و کودکان از فقر و ناچاری دست به گدایی میزنند.

به اساس معلومات اتحادیه کار گران افغانستان، در حال حاضر تعداد افراد بیکار در کشور به میلیون ها تن میرسد و اگر حکومت در این مورد تدابیر جدی روی دست نگیرد، مشکلات مردم بیشتر خواهد شد.

آرزو غیاثی

XS
SM
MD
LG