لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
چهارشنبه ۱۳ ميزان ۱۴۰۱ کابل ۱۲:۳۶

علومی: سال 1394 به نابودی و محو مخالفین خواهد انجامید


نورالحق علومی وزیر داخله افغانستان

وزیر داخله افغانستان می گوید كه حلقات موجود دهشت افگن و قاچاق بران مواد مخدر در بیرون از افغانستان نا امنی های موجود در این كشور را كنترول می كنند.

نورالحق علومی وزیر داخله كشور طی سفر اش به زون شمال افغانستان گفته است كه مخالفین مسلح دولت بیرون از مرز های افغانستان حمایت میشوند و برنامه های تروریستی آنان در بیرون از خاك افغانستان و كشور های همسایه طرح ریزی میشود.

وی از كمبود تجهیزات نظامی برای نیروهای امنیتی افغان ابرازی نگرانی كرده گفت كه جهت حل این مشكل از همسایه های شمالی این كشور خواهان كمك نظامی و تجهیزات جنگی شده است.

آقای علومی می گوید به تمام معنی نیروهای امنیتی افغان آماده مبارزه با مخالفین هستند و جهت دفاع از كشور نیازمند كمك های بیرونی نیز هستند:

" ما به حضور قوت های نظامی خارجی نیاز نداریم، اما به تجهیزات نظامی بیرونی اشد ضرورت داریم و در سفر به كشورهای همسایه خواهان كمك نظامی از آنان شده ام. "

وی در جنگ شمال افغانستان دست قاچاق بران مواد مخدر را شریك میداند و می افزاید كه این گروه ها از حمایت بیرونی مستحكمی برخوردار هستند.

آقای علومی افزود كه مخالفین مسلح دولت با تغیر نام و جغرافیایی جنگ از جنوب به شمال می خواهند تا تهدید تروریستی به كشور های آسیایی میانه و همسایه های شمالی افغانستان ایجاد كند.

علومی می گوید مخالفین مسلح دولت در تلاش هستند تا سال 1394 پر دست آورد ترین سال برای آنان باشد، اما برعكس این سال به نابودی و محو آنان خواهد انجامید:

" مخالفین مسلح دولت در تلاش هستند كه مناطق مختلف را در تسلط خود داشته باشند و نا امنی را وسعت بدهند.

آنان فكر می كنند كه در سال 1394 دست آورد بیشتر خواهند داشت، اما این سال به نابودی آنان خواهد انجامید.

عملیات های هوای جز از وظایف ما در مبارزه با مخالفین است. "

وزیر داخله كشور می گوید كه از این پس مخالفین را با راه اندازی عملیات هوای سركوب خواهند كرد و این مساله جز از وظایف اساسی آنان در مبارزه با تروریزم در افغانستان است.

نورالحق علومی می افزاید كه دشمن می خواهد همسایه های شمالی افغانستان را توسط به كار گماری و استخدام جنگجویان هم تبار آنان، مورد تهدید نا امنی قرار داده و دامنه جنگ را به آن كشور ها بكشاند.

مجیب الرحمن حبیب زی

XS
SM
MD
LG