لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
یکشنبه ۱۰ ميزان ۱۴۰۱ کابل ۰۵:۰۲

سیگار: یک ملیارد دالر برای"حاکمیت قانون" در افغانستان مصرف شده است


چان سوپکو سرمفتش خاص امریکا در امور بازسازی افغانستان

ادارهء سرمفتش خاص ایالات متحدهء امریکا در امور بازسازی افغانستان (سیگار) در یک بررسی تازهء این اداره که در مورد "حاکمیت قانون در افغانستان" نشر شده است، می نویسد:
ایالات متحدهء امریکا بیش از یک ملیارد دالر را در زمینهء "حاکمیت قانون در افغانستان"مصرف کرده است، اما ادارات مختلف امریکایی به شمول ادارهء انکشاف بین المللی امریکا (USAID) که این پول را مصرف کرده اند، فاقد یک ستراتیژی و برنامهء همه جانبه و توافق شده در این زمینه بوده اند.

به نوشتهء ادارهء سیگار، عدم موجودیت توافق در مورد یک ستراتیژی مشخص، ایالات متحدهء امریکا را با خطر مصرف پول مالیه دهنده گان بدون اینکه از رسیدن به هدف اطمینان موجود باشد، مواجه می سازد.

در گزارش ادارهء سرمفتش خاص ایالات متحدهء امریکا در امور بازسازی افغانستان گفته شده است که تلاش های ایالات متحدهء در عرصهء حاکمیت قانون در افغانستان، بطور قابل ملاحظه با فساد گسترده در سیستم قضایی این کشور به آزمون گرفته شده است.

ادارات مختلف امریکایی به شمول ادارهء انکشاف بین المللی ایالات متحده (USAID) به ادارهء (سیگار) گفته اند که تلاش های این کشور در امر مبارزه با فساد در افغانستان موفق نبوده، برعلاوه سایر دلایل یکی هم به خاطر عدم موجودیت ارادهء سیاسی در حکومت افغانستان برای مبارزه با فساد در سیستم قضایی این کشور بوده است.

ادارهء سرمفتش خاص ایالات متحدهء امریکا در امور بازسازی افغانستان می گوید، بعد از گذشت 13 سال و مصرف بیش از یک ملیارددالر، هنوز هم ادارات امریکایی نتوانسته اند ثبات برنامهء حاکمیت قانون شان را در افغانستان بررسی کنند و نمی دانند که آیا این برنامه پا برجا خواهد بود؟

به نوشته ادارهء سیگار در یک مورد مشخص، ادارهء انکشاف بین المللی امریکا (USAID) با وصف آنکه می دانست ستره محکمهء افغانستان به اخذ فوند و ادامهء این تلاش ها علاقمند نیست، فوند یا مصارف این برنامه را دوبرابر افزایش داده است.

please wait

No media source currently available

0:00 0:02:11 0:00
لینک مستقیم

XS
SM
MD
LG