لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
جمعه ۸ ميزان ۱۴۰۱ کابل ۰۹:۲۶

تجاوز بر یک کودک 3 ساله در کابل خشم ولسی جرگه را برانگیخت


تجاوز و کشته شدن یک کودک سه ساله و در کل افزایش جرایم در شهر کابل بار دیگر خشم ولسی جرگه افغانستان را برانگیخته است.

سکندر، پدر کودک سه ساله که بخاطر نجات جگر گوشه اش از قید آدم ربایان در هر مقام از حوزه امنیتی گرفته تا ولسی جرگه را کوبید.

اما با وجود تلاش های زیاد، چانس با وی یاری نکرد و جسد توته و پارچه شده فرزندش را از یک چار دیواری پیدا کرد.

هیئت اداری ولسی جرگه افغانستان می گوید: اختطاف، تجاوز و کشته شدن یک کودک سه ساله آن هم در پایتخت، مسالۀ بسیار تکان دهنده است.

عبدالرؤف انعامی منشی ولسی جرگه هنگامی که این رویداد را بازگو می کرد با چشمان پُر اشک گفت: این کودک پس از تجاوز به شکل فجیع در ساحه حوزه هشتم شهر کابل به قتل رسیده است:

" این طفل را از محل واقعه پیدا کردیم، چپلی های خورد به پا داشت. تنبان این طفل را کشیده بودند، با وی چی فجیع عمل صورت گرفته است. دندان های وی را قطع کرده بودند و سر اش را به سنگ زده بودند."

آقای انعامی گفت: زمانیکه سکندر، پدر این پسر از آنها چند روز پیش کمک خواست آنان به حوزه هشتم تماس گرفتند اما به موقع پاسخ دریافت نکردند و به گفته وی بی توجهی مسوولان این حوزه سبب شد تا این کودک از بین برده شود.

حرف معمول است که همواره پسر افراد پولدار اختطاف و سپس کشته می شوند اما مساله درد آور اینست که یونس پسر یک آش فروش بوده است.

این موضوع سبب شد هیئت اداری ولسی جرگه به کمیسیون امنیت داخلی این جرگه دستور دهد تا از قوماندان امنیه کابل و آمر حوزه هشتم بخواهد بخاطر وضاحت در قضیه تجاوز و قتل کودک سه ساله به این کمیسیون حاضر شوند.

این بار نخست نیست که کودکان خورد سال اختطاف و سپس مورد تجاوز قرار گرفته و کشته می شوند، بلکه پیش این نیز رویداد های مشابه در کابل و ولایات رخ داده است.

اما قوماندانی امنیه کابل می گوید که یافته های پولیس نشان می دهد که احتمالاً یونس سه ساله از سوی برخی افراد معتاد که در همان ساحه استند، کشته شده باشد.

فریدون عبیدی رییس تحقیقات جنایی قوماندانی امنیه کابل می گوید که این قضیه تحت بررسی قرار دارد و جسد این کودک جهت معاینات به طب عدلی فرستاده شده است:

" پولیس به ساحه رفته است در آنجا چار دیواری های ساخته شده است که کسی در آن نیست. یافته های پولیس نشان می دهد که ممکن معتادین مواد مخدر که در آن ساحه موجود اند، دست به این عمل شنیع زده باشند."

اعضای ولسی جرگه نه تنها بخاطر تجاوز و کشته شدن این کودک سه ساله خشمگین اند، بلکه آنها در کل از افزایش اختطاف ها و سرقت ها در شهر کابل نگران اند و می گویند: تنها در یک ماه اخیر در کابل 65 تن اختطاف و حدود 185 موتر سرقت شده است.

قوماندانی امنیه کابل در پاسخ به این همه نگرانی های اعضای ولسی جرگه می گوید که بخاطر پیش گیری از جرایم در شهر کابل به حوزه های امنیتی دستورات لازم صادر کرده اند.

آنان می گویند که به گونه جدی تلاش دارند تا از جرایم مختلف در کابل جلوگیری کنند و در این بخش خواهان همکاری جدی مردم شدند.

XS
SM
MD
LG