لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
پنجشنبه ۱۴ ميزان ۱۴۰۱ کابل ۰۱:۱۷

نادری: تا دو ماه دیگر یک بخش بلاک های قصبه و خوشحال خان تکمیل خواهد شد


در پاسخ به شکایات قبلی برخی از باشندگان کابل، وزیر شهرسازی افغانستان می گوید که شماری از این بلاک های شهرک خواجه رواش و خوشحال خان تا پانزدهم سنبله سال جاری تکمیل خواهد شد.

سید سعادت منصور نادری روز دوشنبه حین بازدید از این بلاکها گفت، با شرکت ها به تفاهم رسیده و هشت بلاک خوشحال خان و نوزده بلاک فاز اول شهرک خواجه رواش به زودی تکمیل می گردد:

" چون حالی ماه مبارک رمضان است و از لحاظ کاری مشکل است اما شرکت ها به ما تعهد سپرده اند که بعد از عید این ها حتی دوشفت تا ده بجه شب هم گفته اند که کار می کنند و تا تاریخ پانزده سنبله این دو پروژه را را باید اینها به ما تسلیم بدهند. "

این اظهارات در حالی مطرح می شود که شماری از باشندگان کابل حدود یازده روز قبل از عدم توزیع به موقع آپارتمان های شان در شهرک خواجه رواش، شکایت کردند.

به گفته اعتراض کنندگان، با آنکه چهار سال قبل تمام پول اپارتمان ها را تحویل خزانه دولت کرده، اما تا حالا موفق به دریافت آن از سوی وزارت شهرسازی نشده اند.

این در حالیست که در اوایل ماه گذشته رئیس جمهور افغانستان وظایف شش مقام وزارت شهرسازی را به اتهام فساد اداری به حالت تعلیق در آورد و آنان از سوی لوی سارنوالی ممنوع الخروج اعلام شدند.

اکنون سوال اینجاست که اگر این شرکت ها کار بلاها را به موقع آن تکمیل نکنند وزارت شهر سازی چه اقدامی در برابر آنها خواهد کرد.

سید سعادت منصور نادری وزیر شهرسازی گفت، بر اساس تفاهم نامه اگر شرکت ها در تعین شده کار پروژه ها را تکمیل نکنند، جریمه شد و در لست سیاه این وزارت شامل خواهند شد:

" اگر ما بفامیم که شرکتی کاراش را تا پانزدهم سنبله تکمیل نمی کند یکی از بندهای تفاهم که با آنها کرده ایم موضوع جریمه بود و آنها را در عین زمان در لست سیاه نیز شامل می کنیم. "

آقای نادری اطمینان می دهد که تلاش ها برای تکمیل تمامی پروژه های وزارت شهرسازی جریان دارد.

وی همچنان از کیفیت بهتر مواد ساختمانی که در این پروژه ها استفاده می شود اطمینان داد.

اینکه آیا این پروژه ها تا ختم سال جاری هجری خورشیدی تکمیل می شود یا نه؟ با گذشت زمان روشن خواهد شد.

گزارش از تمیم اخگر

XS
SM
MD
LG