لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
دوشنبه ۴ ميزان ۱۴۰۱ کابل ۰۳:۲۹

جنرال مارک میلی از دادن اسلحهء مرگبار به اوکرایین حمایت کرد


جنرال مارک میلی (Mark Milley)

جنرال مارک میلی (Mark Milley) که به حیث لوی درستیز آیندهء ایالات متحدهء امریکا نامزد شده است می گوید، وی با قوماندان نیروهای مرین این کشور جو دنفورد (Joe Dunford) هم عقیده است که روسیه با داشتن ذخایر بزرگ اسلحهء اتمی و از سال 2008 میلادی به اینسو با رفتار "خیلی سلطه جویانه اش" یک خطر بزرگ را به امریکا متوجه ساخته است.

جنرال مارک میلی گفته است، باید بطور جدی در مورد دادن اسلحهء مرگبار به اوکرایین و همچنان تعبیهء تجهیزات کنترول کنندهء حملات هوایی امریکا در مناطق نزدیک به میدان های جنگ در عراق غور شود.

جنرال مارک میلی به کمیتهء خدمات تسلیحاتی مجلس سنای امریکا گفته است:

"روسیه بر گرجستان تهاجم برد، شبه جزیره کریمیا را اشغال و بالای اوکرایین حمله کرد، این مساله ناراحت کننده است."

به گفتهء جنرال مارک میلی، با در نظرداشت گلوله باری توپچی، فیر راکت ها و بمباردمان اوکرایین از سال گذشته به اینسو توسط شورشیان که روسیه از آنها حمایت می کند، دادن اسلحهء مرگبار دفاعی به حکومت اوکرایین یک مساعدت خواهد بود.

جنرال مارک میلی که در افغانستان و عراق خدمت کرده است همچنان می گوید، به خاطر افزایش حملات تهاجمی هوایی بر ضد اهداف گروهء دولت اسلامی، احتمال دارد به تعبیهء کنترول کننده های هوایی امریکا در عراق نیاز باشد.

به گفتهء وی این کنترول کننده ها حمایت هوایی نزدیک و موثر را در عراق تامین خواهد کرد.

جنرال مارک میلی همچنان گفته است، علاوه براین ایالات متحدهء امریکا باید روی این مساله غور کند که مشاوران نظامی این کشور در عراق با واحد های نظامی داخل مناطق جنگ شده به نیروهای عراقی مساعدت کنند.

این در حالیست که قصر سفید می گوید، جوبایدن معاون رییس جمهور ایالات متحدهء امریکا با حیدرالعبادی صدراعظم عراق در مورد تسلیم دهی اخیر طیارات (F-16) به آن کشور صحبت کرده، آن را یک نقطهء عطف در همکاری بین دوکشور خوانده است.

آقای بایدن همچنان مراتب تاثرش را در مورد کشته شدن بیش از 100 تن در ایالات دیالهء عراق ابراز داشته است.

please wait

No media source currently available

0:00 0:02:12 0:00
لینک مستقیم

XS
SM
MD
LG