لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
دوشنبه ۱۱ ميزان ۱۴۰۱ کابل ۰۸:۳۱

فاریاب: 43 مخالف مسلح در عملیات شمشیر7 کشته و زخمی شدند


از آغاز عملیات نظامی شمشیر7 در ولسوالی های المار، قیصار و دولت آباد فاریاب تا کنون 43 مخالف مسلح کشته و زخمی شده اند.

عبدالستار بارز سرپرست مقام ولایت فاریاب با اظهار این مطلب می گوید، برای فعلاً عملیات نظامی توقف داده شده است تا ساحات به دست آمده از سوی قوت های شامل در عملیات، به صورت درست تصفیه و تالاشی گردند:

« ارگان های کشفی که گزارش دادند 43 نفر از افراد طلبان در جریان عملیات شمشیر هفت کشته و زخمی شده اند و 18 کیلومتر نیروهای ما به طرف منطقه قرایی پیشروی نموده اند و در حال حاضر به طرف بند آب ولسوالی المار ادامه دارد.

پیشروی قطعات ما آگاهانه توقف داده شده است تا ساحات به دست آمده به صورت خوب از لحاظ تخنیکی ارزیابی و بررسی شود که خداناخواسته در گوشه و کنار آن ساحه کدام ماین نبوده باشد و مشکلاتی به مردم به سربازان ما و به نیروهای مردمی ما به وجود نیاید. »

آقای بارز همچنان می افزاید، قطعات نظامی امروز در ولسوالی های المار و قیصار عملیات را توقف داده و مصروف تقویه پوسته های امنیتی در روستا های نا امن این دو ولسوالی هستند:

« روستا های که در ساحه قرایی وجود دارد جهت استحکامات پوسته های امنیتی کار جریان دارد و مناطقیکه از بیگانه گان پاک ساخته شده، تالاشی ها، پرس و پال های دقیق و کارهای استخباراتی جریان دارد.

امروزهم در قیصار قطعات ما در ساحات معین به پیشروی ادامه نداده اند و ساحاتی که در قیصار هم از موجودیت دشمن پاکسازی شده در آن پوسته های امنیتی در حال ایجاد است و این پوسته ها در ساحات روستا های نهرین و اطراف نهرین ولسوالی قیصار موقعیت دارد. »

از سوی هم لوی پاسوال کرام الدین یاور معاون اداری وزارت امور داخله میگوید، ایجاد و تقویه پوسته های امنیتی با درنظرداشت شرایط حساس فعلی، از جمله وظایف بسیار مهم این وزارت می باشد.

وی در باره می گوید:

« ایجاد پوسته های جدید کار آسانی نیست و در سطح فاریاب بالاتر از 350 پوسته امنیتی وجود دارد و این پوسته ها نظر به شرایط فعلی به سلاح های ثقیله نیاز دارند به آن اندازه که ما قبلاً تشکیلات داشتیم در حال حاضر آن تشکیلات، جوابگوی نیازمندی های فعلی نبود و ما در جریان دو روز این مشکلات را حل ساختیم و کار بزرگی را انجام دادیم.

یک هماهنگی لازم را به وجود آوردیم و امروز هم یک سلسله کارهای داریم که در پوسته های مسیر شاهراه تغیرات مثبتی را به میان بیاوریم. تا ما بتوانیم همین پوسته تقویه کنیم و نشود که خداناخواسته کارهای اجرا شده دوباره تکرار شود. »

به گفته این مقام ها، پس از تصفیه و تالاشی و اکمال پوسته ها، دوباره عملیات نظامی از سوی نیروهای دفاعی و امنیتی در ولسوالی های یاد شده فاریاب آغاز خواهد شد.

گفتنی است که طالبان در مورد کشته و زخمی شدن افراد شان در جریان عملیات شمشیر هفت چیزی نگفته اند.

رحمت الله رها

XS
SM
MD
LG