لینک های دستیابی پذیر

سه شنبه ۲ عقرب ۱۳۹۶ کابل ۰۱:۰۰

افراد مسلح در قزاقستان شش تن را به قتل رساندند


در این تصویر که از یک ویدیو از شبکه یوتیوب گرفته شده است، افراد مسلح را در منطقه اقتوبه قزاقستان نشان میدهد.

مقامات قزاقستان می‌‌گویند، تندروان مظنون اسلامی شش نفر را در یک مرکز نظامی و دو دکان اسلحه در شهر شمالغربی اقتوبه کشتند که این حادثه منتج به آغاز یک عملیات ضد تروریزم از سوی نیروهای امنیتی قزاقستان شد.

وزارت داخله قزاقستان می‌گوید، در این حملات که تقریباً در عین زمان رخ دادند حمله کنندگان یک محافظ و یک دکاندار یکی از دکان‌های اسلحه فروشی را کشته و سه پولیس را که به محل رسیدند، زخمی ساختند.

حمله کنندگان در دکان دومی یک خریدار را کشته و زمانیکه پولیس به محل رسید هر سه حمله کننده کشته شدند.

در حمله سومی یک گروهِ از حمله کنندگان یک بس را دزدی کرده و آنرا بر مرکز گارد امنیتی تصادم دادند و سه کارمند امنیتی را با فیر گلوله کشتند، یکتن از حمله کننده‌ها نیز کشته شد.

یک شاهد عینی این حادثه در یک ویدیوی منتشر شده در صفحه انترنتی یوتیوب چشم دیدش را چنین ابراز می‌کند:

"یک فرد مسلح به اینطرف دوید و خودش را عقب آخرین موتر پارک شده در محل پنهان کرد و بعد از آنکه شلیک شود فرار کرد."

الماس سادوباییف سخنگوی وزارت داخله قزاقستان گفت، چهار حمله کننده کشته شده و هفت تن دیگر ‌شان دستگیر شده‌اند. او گفت: تلاشها برای دستگیری شماری از حمله کنندگان که فرار کرده‌اند جریان دارد.

بعد از این حوادث در شهر اقتوبه مقامات دستور مسدود شدن سیستم ترانسپورت عامه، بازارها و دکانها را داده و از مردم خواستند از خانه‌های شان خارج نشوند.

اقتوبه در صد کیلومتری سرحد روسیه موقعیت دارد، یک شهر صنعتی است و همان محلی است که در سال ۲۰۱۱ در آن اولین حمله انتحاری در قزاقستان صورت گرفت.

بعد از همان حمله بر یک ساختمان خدمات امنیتی، حکومت قزاقستان به تعقیب اسلامگرایان در این کشور آغاز کرد.

XS
SM
MD
LG