لینک های دستیابی پذیر

دوشنبه ۲۹ عقرب ۱۳۹۶ کابل ۱۱:۲۳

یک قبر دسته جمعی در شهر فلوجه عراق یافت شده‌است


مقامات عراقی می‌گویند، نیروهای حکومتی در جریان عملیات‌شان برای گرفتن شهر فلوجه از چنگ داعش، یک قبر دسته جمعی را یافته اند که در آن بقایای اجساد حدود ۴۰۰ نفر موجود است.

رسانه‌ها از قول مقامات امنیتی که نام‌ های شان گرفته نشده گزارش داده که می‌گویند، نیروهای عراقی این قبر دسته جمعی را در قریه صقلاوییه در شمالغرب فلوجه یافته اند.

یک مقام نظامی عراق که نخواسته است نامش افشا گردد به آژانس خبری جرمنی گفته است، اکثر این اجساد مربوط کارمندان نظامی است که از سوی داعش زندانی و کشته شده‌اند.

یک دگروال اردو در ولایت انبار عراق جاییکه فلوجه در آن واقع است به آژانس خبری فرانسه گفته است که این قبر دسته جمعی در جریان یک عملیات ماین روبی در منطقه شهادۀ صقلاوییه کشف شد.

به گفته این دگروال عراقی، اجساد حدود ۴۰۰ عضو اردو در این قبر موجود اند. او گفت اجسادی شماری از افراد ملکی هم در آن موجود اند.

راجح برکت یک عضو شورای ولایتی انبار خبر کشف این قبر دسته جمعی را تائید کرده‌است.

برکت گفت، در این قبر اجساد افراد ملکی هم موجود اند که به اتهامات مختلف مثل جاسوسی یا تخطی از مقررات داعش از سوی این گروه اعدام شده‌اند.

نیروهای حکومتی عراق به حمایت هوایی ایتلاف به رهبری امریکا و حمایت زمینی ملیشه‌های شیعه عملیات برای بازپس گیری فلوجه را دو هفته پیش آغاز کردند.

مقامات عراق دیروز گفتند بخش جنوبی این شهر را تحت کنترول خود در آورده‌اند.

XS
SM
MD
LG