لینک های دستیابی پذیر

یکشنبه ۲۸ عقرب ۱۳۹۶ کابل ۰۷:۴۰

در اثر یک انفجار در استانبول ۱۱ تن کشته شدند


رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه می‌گوید کشورش به مبارزه علیه تروریزم ادامه خواهد داد. این بیانات اردوغان بعد از حمله بمی امروز در استانبول ایراد شد که یازده کشته و ۳۶ زحمی به جا گذاشت.

رئیس جمهور اردوغان ساعاتی بعد ازین حادثه گفت:

"حملات تروریستی در مرکز شهر چیزی تازه نیست. در گذشته در مرکز دیارباقر، در مرکز انقره و در منطقه سلطان احمد استانبول هم حملات تروریستی رخ دادند. ترریستان حملات را در نقاط مختلف انجام داده‌اند. آنها می‌توانند در هر جا و هر وقت حمله کنند، به همین سبب ما در حالت آماده باش هستیم."

واصف شاهین والی استانبول گفت، هفت افسر پولیس شامل کشته شدگان اند. شاهین گفت، این حادثه نتیجه انفجار بمی جاسازی شده در یک موتر بود که در نزدیک بس حامل پولیس منفجر شد.

این حمله در نزدیکی پوهنتون استانبول و محل تاریخی شهر در ساعات مزدحم صبح رخ داد.

شاروال استانبول در مورد این حادثه به خبرنگاران گفت:

"یک حمله توسط بم گذاشته شده در یک موتر حوالی ساعت ۰۸:۴۰ صبح بر موترهای حامل نیروهای پولیس خاص ما که از جاده عبور می‌کردند در منطقۀ ویزنیجیلیر استانبول رخ داد که در نتیجه آن هفت پولیس و چهار فرد ملکی کشته شدند. ۳۶ نفر زخمی شده‌اند که وضیعت صحی سه تن آنها وخیم است. تحقیقات جنایی در مورد این حادثه جریان دارد."

بعد از انفجار صدای شلیک گلوله هم شنیده شد.

کسی به طور فوری مسئولیت این حمله را به دوش نگرفته است.

تندروان پی کی کی یا حزب کارگران کردستان از جولای سال ۲۰۱۵ به اینطرف یعنی بعد از آنکه پروسه مذاکرات صلح با حکومت ترکیه متوقف شد، پولیس و نیروهای امنیتی ترکیه را هدف قرار داده‌اند.

داعش نیز مسئول بعضی از حملات در ترکیه دانسته شده‌است.

XS
SM
MD
LG