لینک های دستیابی پذیر

جمعه ۲۸ ميزان ۱۳۹۶ کابل ۱۱:۳۱

داکتران شفاخانه نور: با حبیبه دانش باید برخورد قانونی شود


انجمن داکتران چشم در کابل می‌گویند تا زمانی به اعتصاب کاری شان ادامه خواهند تا حکومت و نهادهای مسئول با حبیبه دانش نماینده مردم در ولسی جرگه برخورد قانونی نکند.

ده‌ ها تن از این داکتران معترض روز چهارشنبه به خبرنگاران گفتند که برادر و محافظین خانم دانش، نجیب عثمانی و پدرش غلام ایشان عثمانی دو داکتر شفاخانه نور را در هنگام معاینه مریضان مورد لت و کوب قرار دادند.

ذبیح الله مهر مرز یکی از این داکتران معترض از حکومت خواست که عاملان این رویداد را مجازات کند.

وی گفت:

" انجمن داکتران چشم افغانستان اعتصاب کاری را به راه انداخته است خواست مشخص ما از ریاست جمهوری، داکتر عبدالله، پارلمان، ارگان‌های امنیتی و عدلی و قضایی اینست که عاملین این قضیه که حبیبه دانش وکیل مردم تخار در پارلمان، بردار و محافظین اش را هر چه عاجل به چنگ قانون بسپارند."

داکتر نجیب الله عثمانی فردیکه مورد لت و کوب قرار گرفته است در صفحه فیسبوک خود نوشته است که وی مصروف معاینه مریضان بود که ناگهان بردار ومحافظان حبییه دانش داخل معاینه خانه وی شده و گویا بخاطر اینکه وی در صفحه فیسبوک خود علیه این نماینده مردم چیزی نوشته است بر او حمله کردند.

داکتر عثمانی نوشته است مسئله که وی را بیشتر متأثر ساخته است این است کهدر ارتباط به این مسئله پدر کهن سالش که نیز داکتر است از سوی محافظان خانم دانش مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

تلاش کردیم تا در این باره نظر حبیبه دانش عضو ولسی جرگه را نیز داشته باشیم اما با وجود تلاش زیاد موفق به تماس با وی نشدیم.

در این حال شماری از مریضانیکه بخاطر تداوی به شفاخانه نور آمده بودند، می‌گویند که اعتصاب داکتران این شفاخانه سبب مشکلات زیاد به آنان شده‌است.

ولسی جرگه افغانستان در پاسخ به این خواست داکتران معترض می‌گوید که هیئتی را به منظور بررسی این موضوع گماشته است و در این زمینه اقدامات قانونی صورت خواهد گرفت.

عبدالرحمان رحمانی عضو کمیسیون سمع شکایات این جرگه گفت:

" رئیس ولسی جرگه وظیفه داد که هیئت مشخص باید این قضیه را از نزدیک بررسی کند و اگر واقعیت داشته باشد باید مورد بازپرس قرار بگیرد امروز هیئت این موضوع را از نزدیک بررسی می‌کند اگر چنین واقعه به وقوع پیوسته باشد ما باید یک موضع گیری جدی داشته باشیم."

این بار نخست نیست که افراد و محافظین برخی نماینده‌های مردم در شورای ملی نیروهای امنیتی و یا مردم عام را مورد لت و کوب قرار می‌دهند.

پیش از این محافظان هما سلطانی، اقبال صافی، سمیع الله صمیم، احمد بهزاد و شماری از اعضای دیگر شورای ملی نیز دست به عمل مشابه زده‌اند.

هر چند حکومت افغانستان پیش از این گفته است که هیچ مقام دولتی حق لت و کوب کسی را ندارد اما تاکنون آن عده از مقام‌های دولتی که از این دستور حکومت سرپیچی کرده‌اند، مورد مجازات قرار نگرفته اند.

XS
SM
MD
LG