لینک های دستیابی پذیر

برای پوهنتون‌های خصوصی فیس واحد تعیین خواهد شد


به اساس گزارش وزارت تحصیلات عالی افغانستان در امتحان کانکور سال ۱۳۹۴ خورشیدی که ۱۷۹۶۱۴ یک صد و هفتاد نو هزار شش صد و چارده تن اشتراک نموده بودند که از میان ۵۸۳۱۰ تن جوانان به پوهنتون‌های دولتی، ۴۶۹۰۶ تن به موسسات نیمه عالی دولتی و ۵۱۴۵۸ تن دیگر در پوهنتون‌های خصوصی جذب شده‌اند. با آنکه از ایجاد و گسترش فعالیت‌های موسسات تحصیلات عالی خصوصی در افغانستان سال‌های زیاد می‌گذرد و برای جوانان سهولت‌های را در عرصه ادامه تحصیلات عالی فراهم نموده‌است، اما کاستی‌های که مورد خدمات تحصیلات این موسسات وجود دارد که شکایات زیاد را به باور آورده است.

شماری از محصلین موسسات تحصیلات عالی خصوصی از بلند بودن فیس، گرفتن فیس اضافی در پهلوی فیس ماهوار اصلی و افزایش تدریجی فیس در جریان تحصیل شکایت داردند و برخی از محصلین می‌گویند که توجه بیشتر موسسات تحصیلات خصوصی در کسب پول بیشتر است.

برای پاسخ به تعیین فیس معیاری و معرفی محصلین به پوهنتون‌های خصوصی توسط معینیت امور جوانان سخنان محمد امیر کامه وال رئیس پوهنتون‌های خصوصی وزارت تحصیلات عالی و کمال سادات معین امور جوانان وزارت اطلاعات و فرهنگ را داریم که با کلیک نمودن روی صفحه برنامه را شنیده می‌توانید...

برنامه هوای تازه به روز‌های شنبه ساعت ۵:۰۰ پیش از ظهر و سه شنبه ساعت ۱۱:۰۰ بعد از ظهر از طریق رادیو به نشر می‌رسد.

ترتیب کننده برنامه: فروزان حبیب زاده

XS
SM
MD
LG