لینک های دستیابی پذیر

یکشنبه ۳۰ ميزان ۱۳۹۶ کابل ۰۹:۱۷

۹ تن به اتهام اختطاف عضو شورای صلح ولایت سرپل بازداشت شدند


مقامات ولایت سرپل می‌گویند که در پیوند به قضیۀ اختطاف مولوی عتیق‌الله مسئول مدرسۀ عالی دارالعلوم رحمانیه، عضو شورای علما و عضو شورای صلح ولایت سرپل از سوی ارگان‌های کشفی ۹ تن بازداشت و تحت تحقیق می‎باشند.

محمد ظاهر وحدت والی سرپل به رادیو آزادی گفت، این ۹ تن به اتهام اختطاف مولوی عتیق‎الله زمانی بازداشت شده‎اند که نیروهای امنیتی و کشفی این ولایت عصر دیروز از قریۀ علی زی مرکز سرپل از یک منزل غیر مسکونی پارچه‌های سوخته و تخریب شدۀ موتر حامل این عالم دین را دریافت نمودند.

آقای وحدت افزود:

"در نتیجۀ تلاش‌های اخیری را که نیرو های امنیتی به همکاری مردم محل انجام داده‌است، روز گذشته پارچه‌های موتر حامل مولوی عتیق‌الله پیدا شده‌است. شواهد نشان می‌دهد که به موتر مذکور اول آتش زده شده و بعداً پارچه پارچه شده‌اشت."

والی سرپل تسریح نمود که در بین بازداشت شده‌گان سمونیار ضیاوالحق اسحاق زی قوماندان شاهراه سرپل ـ جوزجان با ۵ تن از محافظین و دریور وی نیز شامل می‎باشند.

والی سرپل می‎گوید، بر اساس ادعا و عرایض خانوادۀ مولوی عتیق‌الله افراد و اشخاص مشکوک دیگری نیز وجود دارد که باید از آن‌ها نیز در پیوند به این قضیه بازجوئی و تحقیق گردد از جمله شاه‌ولی خان یک‌تن از قوماندانان اسبق جهادی و متنفذ قومی نیز شامل می‌باشد که امر بازجوئی و تحقیق از آن را نیز صادر نموده‌است.

آقای وحدت والی سرپل می‌گوید، کمیسیون حقیقت یابی را مرکب از نهاد های دولتی و مردمی ایجاد نموده‌است، تا همه جانبه قضیۀ اختطاف این عالم دین را بررسی و هرچه عاجل سرنوشت وی معلوم گردد.

۹ روز قبل مولوی عتیق‎الله مسئول مدرسۀ عالی دارالعلوم رحمانیه، عضو شورای علما و عضو شورای صلح ولایت سرپل با دو تن از محافظین خود با موتر حامل‌اش از مسیر شاهراه سرپل ـ جوزجان توسط افراد مسلح ناشناس اختطاف گردیده بود که دیروز پارچه‌های سوخته و تخریب شدۀ موتر حامل وی توسط نیروهای امنیتی و کشفی دریافت گردیده اما تا هنوز از سرنوشت حیات و ممات وی خبری بدست نیست.

XS
SM
MD
LG