لینک های دستیابی پذیر

دوشنبه ۱ عقرب ۱۳۹۶ کابل ۰۱:۴۲

اعضای اتحادیه اروپا روی تقویت این اتحادیه بحث می‌کنند


رهبران ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا برای اولین بار به دنبال تصمیم بریتانیا برای خروج از این اتحادیه تشکیل جلسه داده تا روی راه‌های تقویت اتحادیه اروپا بحث نمایند.

دیوید کامرون صدراعظم بریتانیا در روز اول این نشست اشتراک داشت اما در اجلاس امروز در بروکسل حاضر نبود.

دالیا گریبائوسکایت رئیس جمهور لتوانیا گفت که فکر می‌کندبحث های امروز مربوط به صدراعظم بریتانیا نمی‌شود بلکه این در مورد خود آنهاست تا در مورد یک پارچه‌گی شان و آماده‌گی ها در مرحله خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا چی باید انجام دهند.

وی گفت که نیاز است تا در مورد آنچه برای شهروندان شان دارای اهمیت است تمرکز کنند نه چیزیکه برای نخبه‌گان سیاسی مهم است.

کامرون اواخر دیروز بعد از نشست اتحادیه اروپا در یک نشست خبری در بروکسل گفت:

"زمانیکه به دَور میز نگاه می‌کنم و هنگامیکه در مورد اروپا فکر می‌نمایم به فکر همسایه های ما، متحدین ما، دوستان ما و شرکای ما می‌افتم. ما باید تلاش کنیم نزدیکترین رابطۀ را دریابیم که خارج از اتحادیه اروپا بتوانیم روی چیز های که منافع مشترک ما است کار کنیم مانند تجارت و مسایل اقتصادی. اطمینان حاصل نماییم که می‌توانیم کامگاری و کامیابی را برای شهروندان ما به ارمغان آوریم و کشور های ما و مردمان خود را مصئون نگهمیداریم."

به اساس معلومات دیپلومات ها، انتظار می‌رود که ۲۷ رهبر اتحادیه اروپا با نشر یک اعلامیه این را مطرح کنند که اصلاحات در این اتحادیه را چگونه برنامه ریزی می‌نمایند.

رهبران اتحادیه اروپا به روز سه شنبه از دیوید کامرون خواستند که پروسه نامزدی جانشین اش را سرعت بخشد و مذاکرات را در مورد خروج بریتانیا از این اتحادیه آغاز کند.

XS
SM
MD
LG