لینک های دستیابی پذیر

کلینتون: سرنوشت امریکا در انتخاب ماست


در آخرین شب کنوانسیون حزب دیموکرات امریکا سخنرانی هیلاری کلینتون در مرکز توجه قرار داشت.

خانم کلنتن هنگام پذیرش نامزدی این حزب در انتخابات ریاست جمهوری امریکا خواستار اتحاد شده، گفت:
"سرنوشت امریکا در انتخاب ماست و بیایید با شجاعت و اعتماد به نفس به آینده بنگریم."

هیلاری کلینتون در سخنرانی اش به کنوانسیون حزب دیموکرات امریکا با تأکید روی پیام موفقیت مشترک و تمسخر به رقیب اش از حزب جمهوریخوا و تعهد اینکه رئیس جمهوری خواهد بود که با عزم راسخ و بدون کرانه به امریکا متعهد است، نامزدی حزب دیموکرات را در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحدۀ امریکا پذیرفت.

کلینتون: بیایید که یک فردای بهتر برای فرزندان و کشور دوستداشتنی خود بسازیم.
کلینتون: بیایید که یک فردای بهتر برای فرزندان و کشور دوستداشتنی خود بسازیم.

هیلاری کلینتون در سخنرانی اش به کنوانسیون حزب دیموکرات امریکا گفت:

"بلی جهان بسوی ما می‌نگرد، سرنوشت امریکا در دست ماست، دوستان امریکایی من بیایید باهم قوی تر باشیم و بیایید که آینده را با شجاعت و اطمینان در دست خود بگیریم و بیایید که یک فردای بهتر برای فرزندان و کشور دوستداشتنی خود بسازیم."

در گردهمایی حزب دیموکرات در اوایل این هفته جیمی کارتر و بیل کلینتون روسای جمهور سابق دیموکرات امریکا و همچنان بارک اوباما رئیس جمهور فعلی این کشور حضور یافتند.

اما بر خلاف، در کنوانسیون حزب جمهوریخوا در هفتۀ گذشته روسای جمهور قبلی ایالات متحدۀ امریکا حضور نداشتند.

بارک اوباما که در انتخابات سال ۲۰۰۸ میلادی هیلاری کلینتون را شکست داده بود، در سخنرانی‌اش در کنوانسیون حزب دیموکرات روز پنجشنبه هفته جاری با حمایت از هیلاری کلینتون گفت:

"با اطمینان می‌توانم بگویم، هرگز یک مرد یا زن، نه من، نه بیل کلینتون و نه هم هیچکس دیگر به اندازۀ هیلاری کلینتون در خدمت به حیث رئیس جمهور ایالات متحدۀ امریکا، شایسته نبوده‌است."

جان آلن قوماندان سابق نیروهای امریکایی در افغانستان، پدر یک عسکر مسلمان امریکایی که در افغانستان کشته شده‌است و دختر هیلاری کلینتون نیز در آخرین شب کنوانسیون حزب دیموکرات سخنرانی کردند.

رقیب هیلاری کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری امریکا که به تاریخ هشتم نوامبر سالجاری میلادی تدویر می‌یابد، دونالد ترمپ خواهد بود که ظهور سریع وی در حزب جمهوریخوا در سالجاری، بسیاری‌ها را متعجب ساخته است.

به سلسلۀ مناظرات بین نامزدان در انتخابات ریاست جمهوری امریکا، دونالد ترمپ و هیلاری کلینتون برای نخستین بار به تاریخ ۲۶ سپتامبر با هم مقابل خواهند شد.

XS
SM
MD
LG