لینک های دستیابی پذیر

شنبه ۲۷ عقرب ۱۳۹۶ کابل ۱۱:۰۰

تلیفون موباییل یا کلید موتر؟


امروز در جهان کمتر کسی را می توان یافت که با تلیفون های موباییل آشنا نبوده و یا در زنده گی روزمره با آن سروکار نداشته باشد. با هر روزی که می گذرد تکنولوژی تلیفون های موباییل بیشتر از روز پیش داخل عرصه های مختلف زنده گی می شود. در حال حاضر از تلیفون های موباییل نه تنها برای تامین ارتباط، دسترسی به شبکهء جهانی انترنت و تماس با شبکه های اجتماعی استفاده می شود، بلکه با آن می توان از وسایل الکترونیک منزل گرفته تا طیارات بی پیلوت را کنترول کرد.

اخیراً در نمایشگاه بین المللی آی. اف. ای (IFA) در برلین که از تاریخ اول تا ششم ماه سپتامبر برگزار شد، شرکت سمسونگ در همکاری با شرکت موترسازی مرسدس بنز زمینهء تازه استفاده از تلیفون های موباییل را در عرصهء موتر سازی معرفی کرد.

این دو شرکت با ارایهء این تکنولوژی جدید در حقیقت شیوه ای جدیدی را معرفی کردند که تلیفون موباییل سمسونگ گالکسی را به کلید موتر مرسدس بنز تبدیل می کند.

شیوه کار این سیستم جدید طوریست که تلیفون موباییل مالک موتر طوری پروگرام می شود که با نزدیک شدن به موتر دروازه های آن باز شده و راننده به ساده گی می تواند بدون استفاده از کلید های اضافی موتر را روشن و خاموش کند.

این تکنولوژی صفحهء تازه ای استفاده تلیفون های موباییل را در تکنولوژی موتر سازی باز می کند. طرز کار آن خیلی ساده است و از طریق یکبار پروگرام کردن آپ(app) که توسط شرکت موتر سازی مرسدس بنز در اختیار مالکان موتر های جدید این شرکت قرار داده می شود، صورت می گیرد.

این کلید دیجیتال تازه معرفی شده توسط شرکت های سمسونگ و مرسدس بنز حتی در حالاتی کار می کند که تلیفون سمسونگ مالک موتر کاملاً خاموش هم باشد.

قبل از این شرکت تکنولوژی اپل(Apple) نیز آپ(app) های را برای استفاده در تکنولوژی موتر سازی ارایه کرده بود.

به این ترتیب دیری نخواهد گذشت که بتوان به کمک تلیفون های موباییل کار های بیشتری را در سایر عرصه های زنده گی نیز انجام داد.

XS
SM
MD
LG