لینک های دستیابی پذیر

پنجشنبه ۲۷ ميزان ۱۳۹۶ کابل ۰۷:۵۲

برشنا: تهدیدات امنیتی مانع کار ترمیم لین برق در بادپخ شده‌است


در پی هشدار فعالان مدنی ولایت‌های ننگرهار و لغمان، شرکت برشنا می‌گوید که بنابر تهدیدات امنیتی کار ترمیم لین برق در ولسوالی بادپخ ولایت لغمان آغاز نشده‌است.

این فعالان مدنی هشدار دادند که اگر تا روز شنبه جریان برق در ولایت های لغمان و ننگرهار دوباره وصل نشود، دروازه‌های اداره‌های دولتی را مسدود خواهند کرد.

قدرت الله دلاوری رئیس شرکت برشنا به رادیو آزادی گفت، کار ترمیم این لین برق را در صورتی آغاز خواهند کرد که از امنیت و مصونیت کارمندان این شرکت اطمینان داده شود.

قدرت الله دلاوری رئیس شرکت برشنا
قدرت الله دلاوری رئیس شرکت برشنا

وی در ادامه گفت:

" ما تمام موضوع را با مقامات دولتی در میان گذاشتیم تا طوریکه لازم می‌بینند باید امنیت ساحه را که لین قطع شده تأمین کنند. پرسونل ما در حال آماده باش اند و وسایل آنجا است. ترمیم این لین برق در مدت بسیار کم ممکن است یعنی چند ساعت را در بر خواهد گرفت."

به اساس گزارش‌ها تخریب این لین برق از سوی مخالفان مسلح دولت سبب شده‌است که جریان برق از حدود دو هفته به اینسو در بسیاری از مناطق ولایت‌های لغمان و ننگرهار به شمول شهر جلال آباد قطع شود.

در همین حال سرحدی ځواک سخنگوی والی لغمان می‌گوید که مسئولان محلی ازین موضوع شورای امنیت ملی و ادارۀ مستقل ارگان‌های محلی را در جریان گذاشته اند.

وی گفت:

" در مورد آنچه که از توان اداره ولایتی بالا است، حکومت مرکزی در جریان است، این مشکل به شورای امنیت ملی و ادارۀ ارگان‌های محلی گزارش داده شده تا گام‌های مستحکم را در زمینه حل دایمی این مشکل بردارند."

شرکت برشنا همچنان می‌گوید که از طریق باشنده‌های محل تلاش دارد تا زمینه ترمیم این لین برق مساعد شود.

به گفته مقام‌های محلی ولایت لغمان، تحرکات مخالفان مسلح دولت در اطراف ولسوالی بادپخ موجود اند.

مخالفان مسلح دولت اواخر سال گذشته شمسی برخی از پایه های برق را در ولایت بغلان تخریب کرده بودند و در نتیجه بخش‌های زیاد از کابل برای مدتی بی برق بود.

XS
SM
MD
LG