لینک های دستیابی پذیر

یکشنبه ۲ ميزان ۱۳۹۶ کابل ۰۴:۲۷

جهت منع قاچاق انسان در ۳۳ ولایت برنامۀ برای جوانان برگزار می‌شود


معینیت امور جوانان وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان می‎گوید که با همکاری وزارت‎های مهاجرین و خارجه این کشور، برنامه سه روزه را به هدف حل مشکلات جوانان راه اندازی کرده‎است.

مسئولین وزارت اطلاعات و فرهنگ می‎گویند که در نظر دارند تا با استفاده از این برنامه در ۳۳ ولایت به آمرین جوانان در مورد قاچاق انسانی معلومات داده و جلو مهاجرت‎های غیر قانونی را بگیرند.

مسئولین این وزارت گفتند که توسط این برنامه در داخل کشور زمینه کار را برای جوانان فراهم سازند.

کمال سادات معین امور جوانان آن وزارت به رادیو آزادی گفت که آنان در نظر دارند تا برای آنعده جوانانی که دوباره به کشور بر می‎گردند با اعطای قرضه‎های کوچک زمینه کار را برایشان فراهم نمایند.

سادات: ما با وزارت‎های مرتبط و در کنار آن در تمامی ولایت‎ها برنامه را به هدف جلوگیری از قاچاق انسان آغاز کرده‎ایم.
سادات: ما با وزارت‎های مرتبط و در کنار آن در تمامی ولایت‎ها برنامه را به هدف جلوگیری از قاچاق انسان آغاز کرده‎ایم.

وی افزود:

"ما با وزارت‎های مرتبط و در کنار آن در تمامی ولایت‎ها برنامه را به هدف جلوگیری از قاچاق انسان آغاز کرده‎ایم."

به اساس معلومات وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان افغانستان در این اواخر، نزدیک به دو صد و پنجاه هزار افغان در کشورهای مختلف تقاضای پناهندگی داده‎اند، که بیشترشان را جوانان تشکیل می‎دهند.

در این حال احمد ولی حکمی معین وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان گفت، مهاجرت‎ها به سطح بین المللی به یک بحران تبدیل شده‎است.

وی گفت که برای حل مشکلات مهاجرین از کشورها و نهادهای مختلف خواسته اند تا مهاجرین افغان را به خواست خودشان به کشور برگردانده شوند.

حکمی: تلاش کرده ایم تا نهادهای ملی و بین المللی را هماهنگ ساخته کمک شان برای جوانان را جلب نمایم.
حکمی: تلاش کرده ایم تا نهادهای ملی و بین المللی را هماهنگ ساخته کمک شان برای جوانان را جلب نمایم.

او افزود:

"با در نظرداشت مشکلات نا امنی و بیکاری در سطح کشور وضعیت مهاجرت روبه وخامت بوده اما در یک سال گذشته تلاش کرده ایم تا نهادهای ملی و بین المللی را هماهنگ ساخته و همکاری‎های مسئولانه آن‎ها را در کاهش مهاجرت‎های غیر قانونی به خصوص جونان جلب نمایم."

به اساس گزارش‎ها بیشتر جوانان افغان به دلیل بیکاری مجبور به ترک کشور شده‎اند که در خارج از کشورهم تعداد کمی آنان قبول شده اما بیشتر شان با سرنوشت نا معلوم دست و گریبان هستند.

جوانان افغان می‎گویند که اگر در داخل کشور به آنان زمینه کار فراهم گردد حاضر نیستند که بگونه قاچاقی و پذیرفتن مشکلات زیاد به خارج از کشور بروند.

XS
SM
MD
LG