لینک های دستیابی پذیر

شنبه ۴ قوس ۱۳۹۶ کابل ۰۶:۳۳

حمیدالله: لت و کوب متعلمین در مغایرت با محیط سالم تعلیمی‌است


مسئولان وزارت معارف افغانستان می‎گوید که هنوز هم یک سلسله مشکلات سیاسی، تخنیکی و مسلکی در نظام معارف کشور وجود دارد.

این مسئولان می‎پذیرند که هنوزهم در نظام معارف یک سلسله مشکلات وجود دارد و این مسئله بالای کیفیت آموزش تاثیر منفی گذاشته‎است.

معین وزارت معارف روز سه شنبه در مراسم تجلیل از روز معلم در لیسه رابعه بلخی با بیان این مطلب گفت تلاش‎ها برای بر طرف کردن این مشکلات ادامه دارد.

سید حمیدالله معین وزارت معارف این مطلب را در مراسم تجلیل از روز معلم در لیسه رابعه بلخی شهر کابل بیان کرد.

این معین شامل ساختن شاگردان در عرصه سیاست، برخورد نادرست با شاگردان، تعصبات قومی، زبانی و سمتی را از مشکلاتی خواند که به گفته وی می‎تواند روند تعلیم و تربیه را با مشکل رو برو سازد.

وی گفت که وزارت معارف، معلمین، شاگردان و کارمندان سکتور معارف می‎توانند به گونه مشترک این مشکلات را بر طرف سازند.

حمیدالله: لت و کوب و توهین شاگرد در صنف در مغایرت به تعریف محیط سالم تعلیمی است.
حمیدالله: لت و کوب و توهین شاگرد در صنف در مغایرت به تعریف محیط سالم تعلیمی است.

وی افزود:

"تعلیم و تربیه با کیفیت نیاز به داشتن محیط سالم تعلیمی، برنامه‎های اجتماعی برای انکشاف ذهن و روان طفل، تفریحگاه‎ها وغیره دارد، لت و کوب و توهین شاگرد در صنف در مغایرت به تعریف محیط سالم تعلیمی است. "

معین وزارت معارف خدمات معلمین را درشرایط دشوار اقتصادی و وضعیت نامساعد امنیتی قابل ستایش خوانده اطمینان داد که برای حل مشکلات سرپناه آنان تلاش‎ها جریان دارد.

وی گفت که برای رفع مشکل سرپناه معلمین ۳۶ پروژه اعمار منازل رهایشی در ۱۸ ولایت کشور روی دست گرفته شده‎است که با تکمیل شدن آن بیش از ۳۰۰۰۰ معلم صاحب سرپناه می‎گردد.

اکثر معلمین از نبود سرپناه و مشکلات اقتصادی شکایت دارند.
اکثر معلمین از نبود سرپناه و مشکلات اقتصادی شکایت دارند.

این درحالیست که اکثر معلمین مکاتب از سال‎ها به این طرف از نبود سرپناه و مشکلات اقتصادی شکایت دارند.

یک تن از معلمین لیسه رابعه بلخی در صحبت با رادیو آزادی گفت:

"اسم من شکیلا است مشکل زیاد دارم بخاطر اینکه خانه من کرایی است ما موتر نداریم و معاش ما بسیار کم است ببینید خود تان که چقدر مشکل است."

در مراسم تجلیل از روز معلم قادر زازی عضو ولسی جرگه افغانستان خطاب به رهبران حکومت گفت که تعهداتی‎که با معلمین حین کمپاین‎های انتخاباتی شان کرده‎اند آنرا عملی سازند.

در این نشست برای ۳۰۰ تن از معلمین شایسته بخاطر فعالیت‎های شان تقدیر نامه توزیع گردیده و مراسم با اجرای ترانه‎های میهنی، و شعرهای حماسی به پایان رسید.

XS
SM
MD
LG