لینک های دستیابی پذیر

شنبه ۱ ميزان ۱۳۹۶ کابل ۱۰:۴۶

مقامات هلمند: میان نظامیان افغان هماهنگی کامل وجود دارد


مقامات هلمند گزارش‌های را رد کردند که گویا در نتیجه عدم هماهنگی بین مقام‌های امنیتی، قوای امریکایی رهبری جنگ را در این ولایت به عهده گرفته است.

شماری از رسانه های محلی هلمند دیروز از اختلافات مقامات افغان روی قومانده جنگ در این ولایت گزارش‌های را به نشر رسانده‌اند.

دفتر مطبوعاتی والی هلمند با نشر یک اعلامیه این گزارش‌ها را بی بنیاد خوانده گفته است، بین اعضای شورای نظامی ولایت هلمند و مسئولان نهاد های امنیتی به طور کامل هماهنگی موجود است و در حال حاضر رهبری جنگ را برید جنرال ولی محمد احمدزی قوماندان قول اردوی ۲۱۵ میوند به عهده دارد.

در اعلامیه آمده است، یک مرکز قومانده جنگ در شهر لشکرگاه ایجاد شده که همه مسئولان نهاد های امنیتی و دفاعی در آن تحت یک قومانده واحد و مشترک، کار می‌کنند.

در این حال، قوماندان اوپراتیفی نیروهای امنیتی و دفاعی در هلمند گزارش های را رد کرد که گویا به شماری از عساکر و سربازان افغان زمانی تلفات سنگین وارد شد که آنها بر اساس یک توافق عقب نشینی کرده‌اند.

جبار قهرمان می‌گوید، نه در عقب نشینی این نیرو های معامله صورت گرفته و نه شمار تلفات قوای افغان به حدی است که رسانه ها گزارش می‌دهند.

XS
SM
MD
LG