لینک های دستیابی پذیر

پنجشنبه ۳۰ سنبله ۱۳۹۶ کابل ۰۶:۴۰

احتمال حملۀ انترنتی امریکا بر روسیه


روسیه از امریکا بخاطر آنچه تهدید های بی سابقه بخاطر حملات سایبری خوانده، انتقاد کرده‌است.

جو بایدن معاون رئیس جمهور امریکا که روز جمعه با شبکه ان بی سی صحبت می‌کرد گفت، ایالات متحده به تلاش‌های روسیه در زمینه نفوذ در روند انتخابات امریکا از طریق هک کردن ایمیل ها، پاسخ می‌دهد.

او گفت:

" ما یک پیام می‌فرستیم. ما ظرفیت آن را داریم تا این کار را انجام دهیم و یک پیام خواهیم فرستاد تا او این را بداند و زمانی آن را ما تحت شرایطی انتخاب می‌کنیم که تاثیر آن عظمی باشد. این ظرفیت‌ها آنچنانیکه مردم فکر می‌کنند تغییر اساسی در انتخابات وارد می‌کند، نیست.ولی، من به شما می‌گویم که به هر اندازه که آنها به این کار دست می‌زنند، عمل متناسب به آن را ما انجام می‌دهیم."

در این میان خبرگزاری نوویستی روسیه دیروز به نقل از سخنگوی کریملین گفت:

" این تهدید ها علیه مسکو و رهبری کشور ما بی سابقه است. زیرا این تهدید ها به سطح معاون رئیس جمهور ابراز شده‌است."

دیمتری پیسکوف گفت، برای پاسخ به این تهدیدها، آنها باید تدابیر را برای حفاظت از منافع شان اتخاذ کرده و مانع این خطر ها شوند.

شبکه تلویزیون ان بی سی گزارش داد که حکومت امریکا برای یک حمله احتمالی سایبری یا انترنتی علیه مسکو آمادگی می‌گیرد.

این شبکه خبری به استناد از مقام‌های استخباراتی امریکا که از آنها نام برده نشده گزارش داده‌است که اداره استخبارات مرکزی امریکا گزینه ها برای حمله سایبری علیه مسکو را به رئیس جمهور بارک اوباما آماده می‌کند.

این منابع در مورد اقداماتی که CIA روی آن غور می‌کند، جزئیات نداده اند. اما گفتند که این اداره اهداف را انتخاب کرده و برای این عملیات آمادگی های دیگر را روی دست می‌گیرد.

ایالات متحده امریکا روسیه را متهم می‌کند که با فاش ساختن ایمیل‌های مقامات ارشد حزب دیموکرات و تخطی‌های دیگر در انتخابات ریاست جمهوری امریکا مداخله می‌نماید.

قرار است انتخابات آینده ریاست جمهوری امریکا به تاریخ هشتم نومبر یعنی تا کمتر از یک ماه دیگر برگزار شود.

XS
SM
MD
LG