لینک های دستیابی پذیر

جمعه ۲۸ ميزان ۱۳۹۶ کابل ۰۶:۵۵

سه نماینده دفتر طالبان در قطر راهی پاکستان شده‌اند


سه نماینده دفتر طالبان در قطر روی گفتگوهای صلح با حکومت افغانستان، راهی پاکستان شده‌اند.

این منبع که دیروز به شرط افشأ نکردن نامش با رادیو آزادی صحبت می‌کرد گفت، آنها با رهبران طالبان مقیم در پاکستان روی گفتگوهای احتمالی صلح بین آنها و حکومت افغانستان مشوره می‌کنند.

این منبع طالبان در قطر در ادامه به رادیو آزادی گفت، مولوی شهاب الدین دلاور، مولوی جان محمد مدنی و ملا عبدالسلام در ترکیب هیئتی شامل اند که دوحه را به قصد پاکستان ترک کرده‌اند.

اما روزنامه گاردین، به نقل از دو مقام ارشد طالبان می‌گوید، این هیئت طالبان از دوحه پایتخت قطر به پاکستان به هدف گفتگو با مقامات پاکستانی در مورد مسئله مذاکرات احتمالی صلح با حکومت افغانستان رفته است.

نماینده‌گان دفتر سیاسی طالبان در قطر زمانی به پاکستان سفر می‌کنند که گزارش ها درباره گفتگو های پنهانی مقامات افغان با طالبان در قطر خبر می‌دهند.

همزمان با این، یک منبع دیگر طالبان در شهر کویته پاکستان به شرط افشاء نکردن نامش به رادیو آزادی گفت، مولوی شهاب الدین دلاور و ملا جان محمد مدنی دو عضو دفتر سیاسی طالبان در قطر با نعیم وردک یکی از اعضای ارشد طالبان مقیم در پاکستان، قرار است اواخر این هفته عازم عربستان سعودی شوند و در آنجا در مذاکرات و گفتگوهای صلح با نماینده های حکومت و اعضای شواری عالی صلح افغانستان، از طالبان نماینده‌گی کنند.

XS
SM
MD
LG