لینک های دستیابی پذیر

یکشنبه ۲۸ عقرب ۱۳۹۶ کابل ۰۷:۲۵

سعید طوسی به تجاوز جنسی بر نوجوانان قاری قرآن متهم شده‎است


سعید طوسی از قاری‎هان مشهور ایران به تجاوز جنسی و لواط با نوجوانان قاری قرآن متهم شده‎است.

وی در برنامه‌های رسمی ایران از جمله برنامه‌های دفتر رهبر ایران قرآن قرائت می‌کند.

اما گزارش شده که با وجود اعترافات سعید طوسی، قرار منع تعقیب صادر شده‎است.

گزارش شده که صدور قرار منع تعقیب سعید طوسی با دخالت "علی مقدم" مسئول ارتباطات دفتر رهبر ایران، سارنوال تهران و رئیس قوه قضائیه این کشور صورت گرفته‎است.

اما رئیس قوه قضائیه ایران از رسانه‌یی شدن دوسیه طوسی انتقاد کرده و گفته‎است که رسانه‌های دشمن اتهام‎های دروغ به آن‎ها و نظام قضایی کشور وارد می‎کنند.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا، صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه ایران به روز دوشنبه بسته شدن این دوسیه توسط خودش را "دروغ بزرگ و عجیب و غریب" خوانده‌است.

سعید طوسی
سعید طوسی

آقای لاریجانی همچنان کسانی را که شکایت کرده‎اند تهدید کرد که:

"همکاری با رسانه‌های دشمن، جرم و قابل پیگرد است."

وی تأکید کرد که رئیس قوه قضائیه اختیار قانونی برای بسته کردن دوسیه‌یی را ندارد و "هیچ‌گاه هم چنین عملی صورت نگرفته‌است."

به گفته آقای لاریجانی، رئیس قوه قضائیه ایران اگر دوسیه‌یی را غیر شرعی تشخیص دهد، آن را به ستره محکمه این کشور می‎فرستد.

تعدادی از رسانه‌ها اعلام کرده‌اند که محمد گندم ‌نژاد طوسی، معروف به سعید طوسی قاری مشهور قرآن، با شکایت تعدادی از نوجوانان قاری قرآن با اتهام‌های چون "تجاوز جنسی" و "لواط" تحت تعقیب قرار گرفته بوده‎است.

اما بر اساس گزارش‎ها، عباس جعفری دولت آبادی، سارنوال عمومی و انقلاب تهران، این دوسیه را به صادق لاریجانی ارسال کرده و آقای لاریجانی نیز پس از اظهار نظر علی خلفی، مشاورش، این دوسیه را "فاقد دلایل اثباتی جرم" تشخیص داده‎است.

بر اساس گزارش صفحه انترنتی "آمد نیوز"، پس از این اظهار نظر رئیس قوه قضائیه، سارنوال تهران دستور بسته شدن این دوسیه را صادر کرده‎است.

سه فرد شاکی از آقای طوسی در مصاحبه با صدای امریکا گفته‌اند که ۹ سی دی حاوی مکالمات آقای طوسی با آنان که به اقدامات خود اعتراف کرده، "دو توبه‌نامه به دست خط خود آقای طوسی" و "پیام‌های وی به نوجوانان" در دوسیه موجود بوده‎است.

غلام حسین محسنی اژه‌یی، سخنگوی قوه قضائیه ایران به روز یکشنبه اعلام کرد که برای سعید طوسی در باره اتهام "اعمال منافی عفت" قرار منع تعقیب صادر شده‌است.

به گفته آقای اژه‌ای، درباره دیگر اتهام این قاری مشهور قران با عنوان "تشویق به فساد" نیز ابتدا قرار منع تعقیب صادر شده‌بود اما محکمه این قرار را نقض کرده‌است.

سخنان آقای اژه‌ای در حالی بیان شده‌است که یکی از افرادی که از آقای طوسی شکایت کرده گفته‌است که پیگیری‌ این دوسیه به نتیجه نرسیده و در ‌‌نهایت قضات اعلام کرده‌اند که غلام حسین اسماعیلی، رئیس محکمه شهری تهران، این دوسیه را "نزد خود نگه داشته" و اجازه پیگیری آن را نمی‌دهد.

طوسی اتهام‌های وارد شده علیه خودش را بی‌اساس دانسته‌است.

گفته می‌شود قربانیان تجاوز جنسی و لواط از سوی طوسی را بیش از ده کودک و نوجوان قاری قرآن تشکیل می‌دهند.

سه تن از شکایت کننده‎ها در گفتگو با صدای امریکا گفته‌اند که طوسی از سال ۱۳۹۱ با شکایت آنان، تحت تعقیب بوده‌است.

XS
SM
MD
LG