لینک های دستیابی پذیر

دوشنبه ۳ ميزان ۱۳۹۶ کابل ۰۸:۵۷

رحیمی: تلاش‎ها جهت رهایی خانم ربوده شدۀ استرالیایی ادامه دارد


مسئولان امنیتی کابل می‎گویند که تلاش‎ها به هدف ردیابی و رهایی خانم پاکستانی‌الاصل استرالیایی ادامه دارد.

قوماندانی امنیه کابل می‎گوید، بررسی‎ها در مورد چگونگی اختطاف یک خانم خارجی در شهر کابل ادامه دارد و با مسئولان امنیتی که در این راستا بی‌پروایی کرده‎اند برخورد جدی صورت خواهد گرفت.

عبدالرحمان رحیمی قوماندان امنیه کابل روز یکشنبه در صحبت به خبرنگاران اختطاف این خانم از شهر کابل را نگران کننده‎ خوانده تأکید کرد که عاملین این رویداد را به پنجه قانون خواهند سپرد.

عبدالرحمان رحیمی قوماندان امنیه کابل می‌گوید، این خانم که با یکی از مؤسسات خیریه در شهر کابل کار می‎کرد که از سوی افراد مسلح نا شناس در مربوطات حوزه دهم امنیتی کابل ربوده شده‎است.

در نزدیک به یکسال این چندمین رویداد اختطاف اتباع خارجی بخصوص کارمندان موسسات کمک رسان در شهر کابل است.
در نزدیک به یکسال این چندمین رویداد اختطاف اتباع خارجی بخصوص کارمندان موسسات کمک رسان در شهر کابل است.

او افزود:

"همچو واقعاتی که صورت می‎گیرد بگونه جدی مورد بررسی قرار می‎گیرد، زمانی‎که این حادثه به میان آمد یک تیم مشخص و مسلکی ما کار می‎کند که در این مورد کسی کم کاری کرده و کی‎ها مقصر اند. زمانی‎که مقصر برملا شد بدون شک تصمیم گرفته خواهد شد و اگر کدام نقطه ضعف تخنیکی باشد برای رفع آن اقدام خواهد شد."

مسئولان امنیتی می‎گویند، این خانم که فرح‌شاه نام دارد شام روز شنبه از ساحه قلعه فتح‌الله مربوط حوزه دهم امنیتی در شهر کابل از سوی دو فرد مسلح که لباس ملکی بر تن داشتند ربوده شد.

به گفته آنان این خانم استرالیایی پاکستانی‌الاصل که قبلاً افغانی‌الاصل خوانده شده بود با مؤسسه اکبر کار می‎کرد و از ساحه ربوده شده که چند ماه پیش یک تبعه هندی نیز اختطاف شده‌بود.

در نزدیک به یکسال این چندمین رویداد اختطاف اتباع خارجی بخصوص کارمندان مؤسسات کمک رسان در شهر کابل است.

خانم هندی که چندی پیش ربوده شده و رها شد.
خانم هندی که چندی پیش ربوده شده و رها شد.

چند ماه پیش یک خانم هندی که با یکی از مؤسسات خارجی کار می‎کرد نیز از مربوطات حوزه دهم امنیتی شهر کابل از سوی افراد مسلح نا شناس ربوده شد و پس از گذشت مدتی رها گردید.

این حوادث برخی از مؤسسات خارجی و اتباع کشورهای بیرونی را نیز به شدت نگران ساخته‎است.

در این حال عبدالحی آخندزاده یک عضو کمیسیون امنیت داخلی ولسی جرگه می‎گوید که تکرار همچو حوادث می‎تواند بر کارکردهای مؤسسات خیریه و امداد رسان در افغانستان تأثیرات منفی بجا گذارد.

آخندزاده: اتباع خارجی که با مردم افغانستان کمک می‎کنند واقعات ربوده شدن آنان بر وضعیت اقتصادی و سیاسی تأثیرات منفی دارد.
آخندزاده: اتباع خارجی که با مردم افغانستان کمک می‎کنند واقعات ربوده شدن آنان بر وضعیت اقتصادی و سیاسی تأثیرات منفی دارد.

او افزود:

"اتباع خارجی که با مردم افغانستان کمک می‎کنند واقعات ربوده شدن آنان بر وضعیت اقتصادی و سیاسی تأثیرات منفی دارد. همچنان بالای کمک‎های که ما برای آن نیاز داریم نیز تأثیرات بسیار منفی بجا می‎گذارد. باید در این رابطه اقدامات جدی صورت گیرد."

مسئولان امنیتی کابل تأکید می‎کنند که تدابیر جدی امنیتی در شهر کابل اتخاذ شده‎است اما می‎گویند که اتباع خارجی در صورت گشت و گذار شبانه باید نیروهای امنیتی را در جریان قرار دهند.

اما باشنده‎های شهر وضعیت امنیتی را قابل تشویش می‎دانند و بارها از وقوع جرایم مانند قتل، اختطاف، حضور افراد مسلح غیر مسئول، فیرهای خود سر و دزدی‎های مسلحانه ابراز نگرانی کرده‎اند.

گزارش: نسیم شفق

XS
SM
MD
LG