لینک های دستیابی پذیر

چهارشنبه ۱ قوس ۱۳۹۶ کابل ۰۸:۵۶

شاروالی کابل برای ارائه خدمات بهتر ۶ پروسه ساده سازی را آغاز کرد


شاروالی کابل بخاطر آوردن تغییرات مثبت در ارائه خدمات به مردم، برنامه ساده سازی را بالای ۶ پروسه در آن اداره تطبیق نموده‎است.

توزیع زمین‎های استحقاقی، توزیع قباله اول، اخذ محصول صفایی، استملاک و توزیع زمین، اضافه تصرف و اضافه حجمی از جمله پروسه‎های اند که از سوی شاروالی کابل ساده ساخته شده‎است.

مسیح الله محبوب معین خدمات شهری شاروالی کابل روز دوشنبه در یک نشست خبری گفت که این ۶ پروسه به همکاری کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی ساده ساخته شده‎است.

آقای محبوب همچنان گفت که با ساده سازی این پروسه‎ها از ضایع شدن وقت و فساد اداری در روند کار جلوگیری می‎شود.

او افزود:

" اداره شاروالی کابل به سلسله فعالیت‎های اخیر خود در زمینه آوردن تغیيرات مثبت و جلب همکاری‎های تخنیکی به کمک کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی کار اصلاح شش پروسه نفس گیر را در شاروالی کابل که باعث ضایع شدن وقت می‎گردید به پایان رسانیده آغاز تطبیق آن را اعلان می‎نمایم. "

معین شاروالی کابل همچنان می‎گوید، ارائه خدمات از طریق این شش بخش هم اکنون آغاز گردیده و مراجعین می‎توانند حالا به ساده‎گی کارهای شانرا در شاروالی کابل انجام دهند.

مسئولان شاروالی کابل می‎گویند، قبلا این پروسه‎ها مدت زیادی را در بر می‎گرفت اما حالا ارائه خدمات مدت اندک را در بر می‎گیرد.

از سوی هم احمد مسعود توخی رئیس کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی که در این نشست حضور داشت گفت، حالا مردم می‎توانند کاری که در ۲۲۵ روز اجرا می‎گردید در ۶ روز کاری آن را انجام بدهند.

در عین حال شماری از کارشناسان امور آغاز کار این پروسه را یک گام مثبت دانسته اما می‎گویند که باید بخاطر عملی شدن این پروسه و جلوگیری از فساد اداری باید افراد با تجربه و کار فهم گماشته شود.

تاج محمد اکبر یکتن از این کارشناسان در صحبت با رادیو آزادی چنین گفت:

"حالا موضوع اینست که افراد گرداننده تخنیک هستند باید افراد با تجربه باشند و این مسئله با اهمیت است مثلا ما گمرکات را تخنیکی ساختیم اما جلو فساد را گرفته نتوانستیم آگاهی عامه هم ضرور است که باید روی آن نیز کار صورت گیرد."

آقای اکبر همچنان گفت زمانی از فساد در این زمینه جلوگیری صورت گرفته می‎تواند که آگاهی عامه در زمینه پروسه ساده سازی برای مردم داده شود تا مردم بدانند روند که قبلا روزها را در بر می‎گرفت حالا فقط مدت اندک را در بر می‎گیرد.

XS
SM
MD
LG