لینک های دستیابی پذیر

یکشنبه ۳۰ ميزان ۱۳۹۶ کابل ۰۹:۲۲

مقامات: طالبان مسلح یک خانم ۳۰ ساله را در سرپل سر بریده‎اند


مقامات محلی سرپل می‎گویند شب گذشته طالبان مسلح در قریه لتی مرکز این ولایت یک خانم ۳۰ ساله را به اتهام ندادن خرچ برای آنان سر بریده‎اند.

محمد ظاهر وحدت والی سرپل گفت این خانم ساکنه نام داشته و باشنده قریه لتی مرکز این ولایت بود که شام دیروز یکشنبه به اتهام ندادن نان و گوشت برای طالبان مسلح از سوی آنان سربریده شده‎است.

وحدت: طالبان یک خانم را بی رحمانه توسط کارت سر بریده و به قتل رسانیده‎اند.
وحدت: طالبان یک خانم را بی رحمانه توسط کارت سر بریده و به قتل رسانیده‎اند.

او افزود:

"متأسفانه خبر شدیم که طالبان مسلح باز یک جنایت نابخشودنی را مرتکب شدند و یک خانم را بی رحمانه توسط کارت سر بریده و به قتل رسانیده‎اند. علت این بوده که این خانم به شهر آمده بود و چند روز برای این جنایت کاران نان و گوش نداده بود و طالبان به خانه‎اش می‎روند و این خانم هم از خود شجاعت نشان می‎دهد که در نتیجه وی را از خانه اش بیرون ساخته و سر بریده‎اند."

خانم نسیمه آرزو رئیس امور زنان ولایت سرپل نیز با تأید این رویداد می‎گوید شوهر این خانم در ایران زنده‎گی داشته و از چند سال بدینسو وی بی سرنوشت بوده‎است.

او افزود:

" شوهر ساکنه نام به ایران بوده و او دیگر زن داشت، این بیچاره از چند سال بدینسو بی سرنوشت زنده‎گی داشت. وقتی‎ طالبان به هدف گرفتن نان و گوشت به خانه این خانم می‎روند این خانم از دادن خرچ ابا می‎ورزد بعداً او را سربریده و به قتل می‎رسانند."

طالبان محلی با رد این ادعا می‎گویند که این خانم از سوی افراد مسلح نا شناس کشته شده‎است.
طالبان محلی با رد این ادعا می‎گویند که این خانم از سوی افراد مسلح نا شناس کشته شده‎است.

خانم آرزو رئیس امور زنان سرپل این عمل طالبان مسلح را به شدید ترین الفاظ تقبیح می‎کند و می‎گوید:

" این عمل آنان جنایت بشری است کسانیکه از نام مقدس طالب و اسلام استفاده می‎کنند و به همچو اعمال نابخشودنی دست می‎زنند نه تنها مسلمان نیستند بلکه از دایره انسانیت دور هستند. من این عمل آنان را سخت تقبیح می‎کنم و آرزو دارم که مرتکبین این عمل به جزای اعمال شان رسانیده شوند."

اما طالبان محلی با رد این ادعا می‎گویند که این خانم از سوی افراد مسلح نا شناس کشته شده‎است.

این درحالی است که روزگذشته نیز مقامات محلی در سرپل از کشته شدن یک خانم و دو مرد در ولسوالی بلخاب این ولایت توسط علی داد خبر داده گفته بودند که قاتل از ساحه فرار نموده‎است اما امروز والی سرپل از بازداشت قاتل یاد شده توسط پولیس خبر داد.

گزارش: عالم رحمانیار

XS
SM
MD
LG