لینک های دستیابی پذیر

شنبه ۲۷ عقرب ۱۳۹۶ کابل ۱۱:۰۵

مسابقات اسکی دختران و پسران در بامیان برگزار شد


دومین دور مسابقات اسکی جام اتصالات در بامیان برگزار شد.

این مسابقات با حمایت مالی شرکت مخابراتی اتصالات در پارک اسکی شهید مزاری مرکز بامیان برگزار شد.

این مسابقات در دو قسمت دختران و پسران انجام شد که در بخش پسران ۶۰ اسکی باز و در بخش دختران ۲۰ اسکی باز اشتراک کرده بودند.

برنده های این دوره
برنده های این دوره

یما رشیدی مسئول حمایت‎های ورزشی شرکت نامبرده در مورد حمایت این شرکت از ورزش در افغانستان به رادیو آزادی گفت:

"این دومین سالی است که شرکت مخابراتی اتصالات ورزش اسکی را در بامیان حمایت می‎کند. شرکت اتصالات ورزش‎های مختلفی را مانند اسکی، دوش و بایسکل‌رانی را در سطح کشور حمایت مالی و تخنیکی می‎کند. هدف از این کمک‎ها رشد ورزش در سطح کشور است. ما امیدوار هستیم که در سال‎های آینده نیز ورزش اسکی و دیگر ورزش‎ها را حمایت بکنیم و این چنین مسابقات را برگزار کنیم."

در پایان این مسابقات هادی در بخش پسران و فاطمه نظری در بخش دختران توانستند با کمترین زمان به خط پایان برسند و مقام اول را کسب کنند.

در این روز مسئولان فدراسیون اسکی افغانستان نیز وعده دادند تا امکانات بیشتری را برای اسکی بازان بامیان فراهم کنند.

پایان خط مسابقات
پایان خط مسابقات

داوود کارگر سرمربی فدراسیون اسکی افغانستان در این مورد اضافه کرد:

"بامیان یک مکان مناسب برای اسکی در سطح کشور است و در این ولایت علاقه‌مندی جوانان به این ورزش بسیار زیاد است. ما تلاش می‎کنیم تا با کمک حکومت مرکزی و فدراسیون ملی اسکی بتوانیم در سال آینده یک لفت را برای اسکی بازهای بامیانی در پارک اسکی شهید مزاری بسازیم تا امکانات بیشتری را برای این اسکی بازها فراهم کنیم."

هفت سال است که سکی در بامیان رواج پیدا کرده که تا حال بیش از ۳۰۰ تن به این ورزش مشغول هستند و ۷ کلپ اسکی در این ولایت فعالیت دارند اما این افراد هنوز هم با کمترین امکانات و بدون وسایل استاندارد اسکی این ورزش را ادامه می‎دهند.

گزارش: عباس نادری

XS
SM
MD
LG