لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
جمعه ۱۵ حمل ۱۳۹۹ کابل ۰۳:۴۴

هزاران نیروی امنیتی جهت تامین امنیت جشن نوروز در بلخ موظف شده‎اند


با آنکه برای تجلیل از نوروز سال ۱۳۹۶ از دو ماه پیش یک کمیسیون آمادگی تشکیل شده بود و در آن کمیته‎های فرهنگی و امنیتی نیز گنجانیده شده بودند، اما از یک هفته به اینسو در شهر مزارشریف تدابیر امنیتی بیشتر از هر زمانی دیگر به چشم می‎خورد.

به گفته مسئولان امنیتی در بلخ که بیش از ۶ هزار نیروی امنیتی از پولیس ملی، امنیت ملی و اردوی ملی به گونه مشترک موظف به تامین امنیت مراسم نوروز شده‎اند.

به شدت این تدابیر امنیتی زمانی افزوده شده که ساعت ۱۲ ظهر روز دوشنبه نیروهای امنیت بر عبور و مرور وسایط نقیله در چند کیلومتری شهر مزارشریف بندش وضع کردند و اکنون جاده‎های منتهی به روضه شریف خالی از وسایل نقلیه به چشم می‎خورد.

نیروهای افغان در حالت آماده باش
نیروهای افغان در حالت آماده باش

شیر جان دارنی سخنگوی پولیس بلخ می‎گوید که هدف اساسی آنان تجلیل از مراسم نوروز در فضای امن است و نیروهای امنیتی بلخ آماده دفع هر نوع فعالیت تروریستی هستند.

وی گفت:

" پولیس، اردوی ملی و سربازان امنیت ملی در بلخ آماده دفع هر نوع فعالیت تخریبی هستند و به هیچ کس اجازه نخواهند داده تا آرامش مردم بلخ را صدمه وارد کنند."

حسین هیواد مل یک سرباز امنیت ملی بلخ می‎گوید که برای تجلیل تامین امنیت مراسم نوروز و دفع اهداف دشمن آنان آماده هر نوع جان بازی هستند.

او افزود:

" برای تامین امنیت جان مردم خود و حفظ آرامش ساحه تحت مسئولیت ام آماده هر نوع فدا کاری و جانبازی هستم و نیروهای امنیتی افغان از تک تک هم وطنان خود پاسبانی می‎کنند."

باشندگان بلخ با فرا رسیدن سال نو و بهار نو خوش به نظر می‎رسند و از نیروهای امنیتی خود به دلیل تامین امنیت بهتر و اتخاذ تدابیر شدید ابراز حمایت می‎کنند.

محبوب الله باقی زاده یکی از باشندگان مزارشریف در مورد تامین امنیت مراسم نوروز در بلخ می‎گوید:

" نیروهای امنیتی افغان در تمام نقاط شهر حضور دارد و آرامش فکر و ذهنی از لحاظ امنیتی در بین هم مردم بلخ حکم فرما است و ما به نیروهای دلیر کشور خود افتخار می‎کنیم."

در حالی تدابیر امنیتی در بلخ بیشتر از هر زمانی دیگر برای تجلیل از نوروز شدت یافته‎است، که گمانه زنی‎های نیز وجود دارد تا در مراسم یاد شده و بر افراشته شدن جهنده زیارت منسوب به حضرت علی رئیس جمهور کشور محمد اشرف غنی نیز اشتراک کند، اما مقامات محلی بلخ تا کنون رسمآ این موضوع را تائید نکرده‎اند.

مجیب الرحمن حبیب زی

XS
SM
MD
LG